Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtommal a szélerőműveket...

Tudtommal a szélerőműveket betiltották, de ez vonatkozik a házi barkács szélkerekekre is?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak harminc éve van a telkén egy szélkerék, ő maga barkácsolta. Nem sok áramot termel, de arra jó, hogy egy kis vizet felnyomasson folyamatosan egy magasban lévő tartályba, esővíz az is, így ingyen van neki az öntözés és nem is fáradtságos munka, mert ki van húzva neki vezeték a szőlőhöz, meg ahová kell, csak megnyitja a csapot, amikor gondolja.

Ezt még lehet, vagy ez is törvénybe ütközik?



2021. okt. 1. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem tiltották be őket, most is sok működik. De nagyon nagy instabilitást visz a rendszerbe, ezért továbbiakra most nem adnak engedélyt. De most áramtermelő komoly erőművekről beszélünk, nem a szomszéd szőlejéről.
2021. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megnyugtatsz, mert én is tervezem egy ilyen kiépítését, de semmiképpen nem akartam törvényt sérteni.
2021. okt. 1. 09:38
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

"De nagyon nagy instabilitást visz a rendszerbe, ezért továbbiakra most nem adnak engedélyt."


Te aztán jó nagy Orbán seggnyaló vagy, hogy még erre is találtál indokot.

2021. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
3! Figyelj a fideszesek arra is találnának indokot, ha a saját gyereküket kéne agyonverni a vezérükért, jó messze nem nem mind ilyen, de a gyakori "Takácszs5" szintű agymosottjai meg a valói világ néhány százezer fideszzombija tényleg ilyen.
2021. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3: energetikában dolgoztam, személyesem ismertem, akik szélerőműveket építettek Magyarországon, értek hozzá, elnézést kérek érte.
2021. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Kár, hogy egy szó sem igaz ebből.
2021. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2Tudtommal a szélerőműveket betiltották"

HOL?

Honnan veszed ezt?

Nincs ebben az országban betiltva semmi.

[link]

Az a nagy ellehetetlenítés pedig annyit jelent, hogy van egy szabály ami szerint szélerőművet 12 km-re kell tenni minden lakott településtől.

Az erőművek ott vannak ahol az országban értelmes nagyságú hozzá a szél, a többi területen nagyon gyenge a szél egy erőműhöz. Ennek köszönhető, hogy a magyar szélerőművek kapacitása jobb, mint az európai átlag. Ha olyan helyre is szélerőművek kerülnének ahol nincs hozzá elég nagy szél, az csak felesleges látszatberuházás lenne. Most vannak szélerőművek ahol lehetnek, majd akkor kell újakat csinálni ha azok élettartama lejár.

Lakossági méretben nyugodtan telepíthetsz szélkereket, kisfogyasztóként, csak itt is be kell tartanod a szabályokat, nem lehetnek közeli szomszédaid.

2021. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Saroktelek az enyém, van két szomszédom, akkor mégsem lehet?
2021. okt. 1. 11:12
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom mi a szabály, de ha az, amit te írsz, akkor annál jobban nem lehet ellehetetleníteni valamit. Nincs Magyarországnak olyan pontja, ahol nincs lakott terület 12 km-es körben.
2021. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vajon hol lehetne ennek utánanézni?

Tegnap próbáltam rákeresni, de nem sok sikerrel.

2021. okt. 1. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!