Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez egy legális bűnszervezet?

Ez egy legális bűnszervezet?

Figyelt kérdés

A szerencsejáték vállalat beszedi a pénzt de semmit nem kapsz cserébe.

Persze van ígérgetés hogy milliárdokat lehet nyerni de persze senki nem látott olyan embert aki meg is nyert ekkora összeget. Gondolom nem véletlenül titkos a "nyertes" kiléte. Szerintem inkabb csak lelépnek a pénzzel.

Ez legalizált lopás



2021. okt. 2. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsejáték a világon szinte mindehol van, volt, kivéve ahol a vallás/ideológia tiltja, tiltotta.


Az már más kérdés, hogy rengeteg ember elveszti a pénzét, ha túlságosan ráfügg, kihasználni a függőket pedig elég gátlástalan dolog és egyébként az emberek 99%-a bukik.


Vannak érvek a betiltása mellett, de erősebb a lobbi, kell az embereknek lehetőséget adni, hogy "elköltsék" a pénzüket.

2021. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem kötelező lottóznod. Ezzel együtt a hasonló teóriák ellen hatásosabb lenne ha - amint azt sok országban teszik - nyilvánosságra hoznák ki a nyertes. Bár mondjuk minek, így is viszik az emberek a lottót, tippmixet, sorsjegyeket meg mindent mint a cukrot.

#1 ahol betiltják ott illegálisan csinálják, a maffiát támogatja vele, így meg a zsozsót behúzza az állam magának ahonnan meg a költségvetési "közös" kasszába

2021. okt. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

érdekes kérdés.

mert egy ilyen mindent uraló paranoid fidesz vezetés alatt, ahol ennyire paráznak egy 99 éves öregembertől, vagy egy tutyimutyi polgármestertől...nehezen tudnám elképzelni, hogy mondjuk 1 milliárd forintot csak úgy odapattintanak egy általuk lenézett magyar átlag jobbágynak.

nem azért mert ez az összeg tétel lenne nekik, hanem azért mert nehogy már jobbágyhoz kerüljön a pénz.

2021. okt. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

#2 Én biztos nem hoznám nyilvánosságra, vagy nem szeretném, ha engem kiírnának nyertesnek. Például egy nevet kiírni bárki tud, az lehet bárki, annak semmi értelme. Ha odaírják, hogy Nagy Lajos nyerte, attól jobb lesz? Ahhoz, hogy hiteles legyen a személynek megtalálhatónak kell lennie, viszont ha megtaláló, akkor az összes betörőnek elmondod hogy figyeljetek, itt ez a srác, így hívják, itt éred el, 1 héten belül bevásárol 2 milliárd forintért. És az első nap a kocsiját lopják el, a második nap a házába törnek be. Szerintem kihagyható folyamat.

Abban viszont egyetértek, hogy az embereket jobban kellene tájékoztatni a nyereményekről, illetve a nyerési esélyekről. Plusz ha nem ritkább nagyobb, hanem gyakori kisebb nyeremények lennének, akkor több ember nyerne, nagyobb eséllyel lenne olyan ismerősöd aki ynert, bizonyítható lenne hogy odaadják a pénzt. Persze jobban megéri a nagyobb nyeremény ritkább felkínálása, mert azt többen veszik, de hosszú távon lehet hogy mégis megérné kisebb nyereményekre áttérni, amik gyakrabban nyerhetők.

2021. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy te önként adod a pénzt a kezükbe, nem értem, hogy mi a kérdés. Senki nem kényszerít szerencsejátékozni, és te tudatában vagy ezeknek a dolgoknak, ha játszol. A nyertes kiléte meg azért titkos, mert hogyha valaki milliókat is nyer, ne kerüljön se ő, se a pénze könnyen rossz kezekbe. Mert pl. ha én nyernék, kicsit sem örülnék annak, ha a fél város tudná, hogy milliomos lettem. Nem jó ilyennel felhívni magadra a figyelmet, ha már komoly terveid vannak azzal a pénzel.
2021. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!