Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag büntetendő Magyarorszá...

Jogilag büntetendő Magyarországon a gyorséttermekben található végtelenszer újratölthető szirupos poharas üdítőből hazavinni üdítőt külön palackban/tárolóban? (eltekintve attól hogy senki nem foglalkozik vele a valóságban, ez jogi kérdés)

Figyelt kérdés

Nemrég találtam ezt a videót, Operation Soda Steal címmel.

[link]

Ebben azt spekulálják, hogy nem büntetendő, mert amúgy is korlátlan mennyiségű italt lehet kitölteni poharakba, így ha valaki egy palackban vinne haza többet akkor az nem büntetendő. Persze ez Amerika, nem Magyarország. Itt, Magyarországon mi az idevágó törvény/egyéb szabályozás?

Kérlek válaszaitokat forrással, hivatkozási alappal is egészítsétek ki, ne csak a levegőbe beszéljetek minden érv vagy hasonló nélkül! Köszönöm!


(És teljes mértékben eltekintve attól hogy gyakorlatilag senki se foglalkozik vele a valóságban. Ez egy jogi kérdés, tudjuk hogy a valóságban rengetegen hordanak haza plázákban gyorséttermekből minden álca nélkül palackokban üdítőt.)



2021. okt. 17. 16:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehol nincs olyan, hogy valaki több literes palackokat tölt meg. Azt a flakont amit ők adnak azt tudod töltögetni, de csak úgy senki nem hurcolássza haza. Így akkor az összes csóró meg csöves ott ülne egész nap.
2021. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hát, én a saját szememmel láttam hogy a plázatakarító a takarítókisautóján odagurul az szirupos üdítőautomatához, majd megtölti a kis fél literes cappys üvegét majd ugyanazzal a sétálásnál is ladsabb tempóval elgurul onnan. Senki rá nem bagózott, még a dolgozók sem.


De ki tudja, lehet egy törvénysértésnek voltam/voltunk szemtanúja. Erről szól a kérdés.

2021. okt. 17. 16:52
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó, most egy ott dolgozóról beszélsz ember. Normálisabb helyek nem fogják elhajtani a takarítót, amikor értük is dolgozik. Nálunk is van káéautomata a dolgozóknak. De ha egy külsős takarító vagy szerelő jön, iszik 1-2 kávét, senki nem fogja elküldeni.
2021. okt. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Hivatalosan kifizetted az újratölthető üdítőt, tehát újratöltheted. Mondjuk azt nem tudom, hogy hányszor lehet újratölteni, meg kellene nézni valami ÁSZF-ben.
2021. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Arra nem gondoltál, hogy slagon hazavezetni?

Te ostoba állat.

2021. okt. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Juhú, az ember látott egy videót és feltesz egy hozzá kapcsolódó jogi kérdést, és máris ostoba állat, mert... mert... nem tudom, érv vagy bármi hasonló nincs, csak sértegetés. Biztos az ilyen embereket fizetik valahol vagy hasonló, hogy másokat érvelés nélkül sértegessenek...
2021. okt. 20. 03:15
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Ha beruháznál egy büfére és valaki ezt tenné, hogy lopná azt amiért te fizetsz, akkor ahhoz mit szólnál fasznyalogató majom?
2021. okt. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mikor állítottam azt hogy én lopni akarok?...


Mindemellett, miért hasznos neked az hogy másokat sértegetsz? Miért hasznos neked?...

2021. okt. 20. 04:15
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
Nehezen viselem a provokátorokat és a hülyéket is.
2021. okt. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Miért vagyok provokátor és hülye attól, hogy az ember lát valamit az interneten, ezért feltesz egy kérdést egy kérdezésre való oldalon arról, hogy a ebben az országban pontosan hogyan és miként működik a látott dolog? Miért provokáció és hülyeség a tények után érdeklődni egy olyan oldalon aminek az elsődleges funkciója az, hogy az emberek kérdést tegyenek fel, sőt, az oldal is "Amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted!", illetve "Tedd fel a kérdésed!" szlogenekkel reklámozza magát?
2021. okt. 20. 06:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!