Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos mozgáskorlátozotti...

Súlyos mozgáskorlátozotti igazolvánnyal a kijelölt és elfogadott parkolót kell e rendszeresen használni, a jogosultnak? Vagy más által kért parkolót is használhat rendszeresen?

Figyelt kérdés
Súlyos mozgáskorlátozotti igazolvánnyal kértem az illetékesektől a lakásomhoz közeli mozgáskorlátozotti parkoló kijelölését, ami meg is történt. 8 évig nem is volt probléma a parkoló használatával. Most költözött a lépcsőházba egy mozgáskorlátozott személy, aki rendszeresen használja az én általam kért és kijelölt parkolót. Neki is jelöltek ki máshol ilyen parkolót,amelyet elfogadott, de azt nem használja, mert távol esik a lakásától. Másik ilyen parkolót már nem jelölnek ki. Mit lehetne tenni, hogy minden mozgáskorlátozotti parkolót azok használhassanak rendszeresen akik kérték és elfogadták a kijelölt parkolót?
2021. okt. 19. 14:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A korábbi kérdésednél is megkaptad a választ, hogy az nem személyre szólóan a te helyed, így nincs semmilyen jogsértés.
2021. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Azért bocs! Én korábban kértem és elfogadtam a kijelölt parkolót, amit használtam is. Csak hogy egy másik mozgáskorlátozott személy rendszeresen elfoglalja azt a parkolót amit kérésemre jelöltek ki, mert amit az ö kérésére kijelöltek, amit el is fogadott, az távol esik a lakásától. Kérdezem miért nem másik helyre kérte a parkoló ki jelölését? A városháza térről a helyszínre kifognak jönni, a megoldás ügyében.
2021. okt. 20. 11:17
 13/15 Pintér László ***** válasza:
Most akkor van Neked kártyád?
2021. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen van! Már öt éve, hogy kijelölték kérésemre a parkolót. De az új lakó aki kért parkolót, annak is kijelölték, és el is fogadta azt a parkolót.De már hónapok óta az én általam kért és kijelölt parkolóba parkol,próbáltam vele beszélni, ez nem vezetett eredményre. A Városházán elmondták azt, hogy a közterület felügyelőknek és a rendőrségnek is ki vannak adva az, hogy melyik parkolót ki és mikor kérte, amit elfogadott, ami azt jelenti hogy rendszeresen csak az a jogosult személy használhatja, aki kérte és el fogadta a parkolót. Egyébként mint mondták szabálysértésnek minősül, ha más nem jogosult használja rendszeresen a parkolót ami szankcióval jár. De ez önkormányzati rendelet. Amiről én beszélek az a mi kerületünkbe van. És már is elment a lépcsőházi, és a kért és elfogadott parkolójában áll. Igen a mozgáskorlátozott parkolót a jogosultak használhatják, de nem rendszeresen, azt csak azok akik kérték és elfogadták a parkolót. De ezek már a helyileg szabályozott önkormányzati rendelet.
2021. okt. 20. 14:45
 15/15 Pintér László ***** válasza:
Ha van kártyád, akkor miért nem állsz oda az autóddal és miért kell ehhez venni egy szutyok autót, mit a rokonod kártyájával állítanál oda? Vagy Én értettem félre valamit?
2021. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!