Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetek-e kártérítést a...

Kérhetek-e kártérítést a banktól, ha más ügyfele pénzmozgásairól az én telefonszámomra küldi ki az értesítést?

Figyelt kérdés

Több hónapja valakinek beregisztrálták a bankfiókban a bankkàrtya adataihoz az én telefonszámom. Már személyesen felkerestem a bankot, hogy töröljék a telefonszámom a rendszerből, de azt mondták nem tudnak vele mit tenni, max. állítsam le, hogy a telefonszámra ne érkezzen a tranzakciókról (a saját kártyámmal kapcsolatosakat sem kapnám így meg) SMS. Rettentő idegesítő, hogy folyamatosan jönnek a banktól az smsek, amikor a másik ügyfél vásárol.. Lehet-e perelni ilyen miatt a bankot vagy kártérítést kérni?

Milyen összegre? Melyikkel nincs veszítenivalóm? Köszönöm a segítségeteket előre is!



2021. okt. 19. 21:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Miért kellene neked kártérítést kapni?

Amúgy tanuld meg, az ember nem a lábhoz megy ügyet intézni, hanem a fejhez.

A bankod központjának szépen leírod mi történt, mit mondtak a bankfiókban, és kéred mihamarabbi hathatós segítségüket.

2021. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha meg gyors megoldást akarsz, akkor cserélj telefonszámot, és bejelented a banknál, hogy mostantól az új számodra küldjék az értesítéseid.Így nem kell idegeskedni.
2021. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 Ha a bank hibázik, miért én váltsak számot, és vezettessem át ismerősöknél, rokonoknál, üzleltfeleknél?
2021. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13-as, ebben igazad van, csak én az a fajta vagyok, aki a legrövidebb úton szereti megoldani az adott gondot.

Amúgy is ezt csak gyors megoldásként javasoltam, hogy ne kelljen már idegeskedni.

Az előző válaszom a 11-ben olvasható.

2021. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!