Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetek-e kártérítést a...

Kérhetek-e kártérítést a banktól, ha más ügyfele pénzmozgásairól az én telefonszámomra küldi ki az értesítést?

Figyelt kérdés

Több hónapja valakinek beregisztrálták a bankfiókban a bankkàrtya adataihoz az én telefonszámom. Már személyesen felkerestem a bankot, hogy töröljék a telefonszámom a rendszerből, de azt mondták nem tudnak vele mit tenni, max. állítsam le, hogy a telefonszámra ne érkezzen a tranzakciókról (a saját kártyámmal kapcsolatosakat sem kapnám így meg) SMS. Rettentő idegesítő, hogy folyamatosan jönnek a banktól az smsek, amikor a másik ügyfél vásárol.. Lehet-e perelni ilyen miatt a bankot vagy kártérítést kérni?

Milyen összegre? Melyikkel nincs veszítenivalóm? Köszönöm a segítségeteket előre is!



2021. okt. 19. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze! 100 millio jar ezert :)))
2021. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Esélytelen?
2021. okt. 19. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mekkora a károd? Na, annyit fogsz kapni.
2021. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100 milliot! :)))
2021. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagy a baj:D
2021. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell bizonyítanod, hogy ezzel téged kár ér.

Ha ezt meg tudod tenni, akkor kérhetsz kártérítést.


Az, hogy kijelented, hogy téged zavar az valószínűleg nem lesz elég.

2021. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a kérdezőt, szar helyzet lehet.

Szerintem írásban keresd meg a bankot, nehogy elhajtsanak, írd le a hibát, és kérd a mielőbbi javítást.

2021. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 Közöld a bankkal, hogy feljelented őket zaklatásért, és nyilvánosságra hozod a feljelentést! Ha így történt, ahogy írod, ez valszeg banktitoksértés. Csak óvatosan fogalmazz, nehogy ők jelentsenek fel zsarolásért!
2021. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha én besétálok a bankba és a saját telefonszámom helyett Kiss Pistiét adom meg, hogy arra kérek sms-t, azzal semmilyen banktitok sértés nem valósul meg, se zaklatás a bank részéről.

A banknak nem kell ellenőriznie, hogy az XY által megadott telefonszám tényleg XY-é vagy sem.


Aztán bemegy Kiss Pista, hogy miért kapja az én sms-esemet. Na ha a bank megmondja, hogy kinek az sms-eit kapja az már valóban bank titoksértés, mert az én adataimat kiadja egy 3. félnek.


Max annyit tehet, hogy megpróbál engem értesíteni, hogy XY bejött, hogy az övé ez a szám és át akarom-e állítani. Aztán vagy elér engem, ugye telefonon nem fog. Vagy sem.


Ezt eljátszottam banki levelekkel egyszer...

2021. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Miért adná meg vki más telefonszámát szándékosan?
2021. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!