Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetek távoltartási végzést?

Kérhetek távoltartási végzést?

Figyelt kérdés

Kérhetek távoltartási végzés, akkor is ha az illető nem bántalmazott, nem fenyegetett meg stb. csak elképesztő módon zaklat. A volt páromról lenne szó, akivel már több mint 4 hónapja szakítottam, azóta megállás nélkül zaklat:

Mikor jövök haza a suliból (kb. csak 10 perc mire hazaérek), előbukkan egy utcasarokból, hazáig követ miközben löki a süketet (hozzá teszem múltkor már olyan idegbe jöttem hogy meg is ütöttem és elküldtem a p*csába, de nem használt).

Kb. 20-szor, 30-szor hív fel egy nap, de volt hogy 50-szer hívott egy nap (SOHA nem veszem fel, mindig le van némítva a mobilom e miatt), úgy hogy teló számot is cserélnem kell már.

Egész nap a házam előtt járkál, nyáron minden nap idejött vagy százszor, és dumált az ablakom alatt, de inkább nem reagálok semmit, úgy teszek mint ha nem venném észre. Most is itt álldogált és nézet befelé, de lehúztam a redőnyt.

18/L



#zaklatás #tavoltartás
2021. okt. 22. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben szinte mindig elég, ha a Rendőrség hívja fel az illetőt telefonon (a bejelentésed után). Nem vicc, tényleg csinálnak ilyet. Ha van benne egy kis létfenntartási ösztön, akkor ennek hatására leáll.
2021. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nem normális dolog ennyi idő után. Tedd tiltóra a számát, akkor rögtön foglaltat jelez nála, neked meg ki se cseng. A rendőrség jó ötlet, ha beviszed a telefonod és megmutatod a sok hívást. Aki ilyen beteg, ki tudja meddig megy el
2021. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Csórinak te voltál az első szerelme?
2021. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#

Egy 33 éves emberről lenne szó. Ja és az előző barátnőjét ugyan így zaklatta.

2021. okt. 22. 19:13
 5/9 A kérdező kommentje:

2#

A számát letiltottam, de azóta magán telefonszámról hív amit sehogy sem tudok letiltani. Ja és mikor facebookon zaklatott kb 6 profilját tiltottam le, így aztán vagy az anyja, vagy a tesója, vagy a sógornője profiljáról írt. Mondjuk ezt már feladta. Nagyon kemény.

2021. okt. 22. 19:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor hívj rá rendőrt ha tényleg ígyvan, remélem konkrétan közölted vele hogy vége
2021. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilván, megbeszéltem vele hogy miért nem szeretnék vele lenni. Nem értette, nem fogadta el, egy hétig magyaráztam neki. Beteg az elméje.
2021. okt. 22. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívj rendőrt!
2021. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívj rendőrt, amikor legközelebb az ablakod alatt grasszál...
2021. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!