Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell gyerektartást fizetni,...

Kell gyerektartást fizetni, ha véletlen valakit teherbe ejtesz egy buliban?

Figyelt kérdés

1) Ha pl a nő meg akarja tartani a gyereket, de a férfi nem, akkor mi van?


2) Kötelezheti bíróságilag apasági tesztre?


3) És ha a férfi megszakítja a kapcsolatot, nem megy el tesztre, akkor mégis mi történik? Rárúgja az ajtót a rendőrség, és beviszik lecsapolni? :)


2021. okt. 22. 20:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ezt nem lehet megúszni. Más kérdés, hogy egyéjszakás kaland "emlékét" én biztos nem tartanám meg, dehàt ez én vagyok. (Mondjuk a korom miatt ez a veszély szerencsére nem fenyeget.) Egy gyereknek komoly, szeretetteljes kapcsolatba kell érkeznie, két ember közös elhatározásából. Férjfogás céljára használni alattomos és megvetendő
2021. okt. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%
*dolognak tartom.
2021. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Na először is, nem ejtettem teherbe senkit, és nem is tervezek, a kérdés szimplán fikció mert nincs jobb dolgom péntek este. Tudom, manapság meglepő, ha valaki rendeltetésszerűen használja az oldalt, és megkérdez olyan dolgokat, amiket nem tud, és kíváncsi a válaszra. Nyilván baromi egyszerű rosszat feltételezni, mert az ember szeret mindennek okot keresni, ezért belelát valami hülyeséget, hogy legyen oka kiélni a napközben felgyülemlett agressziót, és elhordani valakit, anélkül, hogy tudná a háttérsztorit - már ha egyáltalán van, mert jelen esetben még az sincs.
2021. okt. 22. 21:23
 14/28 A kérdező kommentje:
A csordaszellemet is érdemes itt megfigyelni, ahogy valaki elkezd személyeskedni, a másik azt készpénznek veszi, és folytatja :D eljutottunk oda, hogy "fogyatékos a fajtám", mert megkérdeztem, ami érdekelt. Remélem nem így neveltek gyereket.
2021. okt. 22. 21:28
 15/28 anonim ***** válasza:
70%
Troll kérdés, nem írtad hogy elméleti kérdés és csak trollkodásból kérdezed
2021. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Melyik része a troll, tudod te mit jelent az? Szerintem nem. Mondtam, hogy rólam van szó? Bárhol is használtam első személyt? Nem. Legfeljebb, akkor nevezhetnéd troll kérdésnek.
2021. okt. 22. 21:45
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha elméleti a kérdés, akkor megérdemelsz egy rendes választ: ha teherbe ejtesz valakit, és megszületik a gyerek, akkor utána fizetsz, amíg fel nem nő a gyerek. Sőt, durvább is van: ha megerőszakolsz valakit, és abból gyerek lesz, mehetsz a börtönbe, és akkor is fizetned kell, amíg fel nem nő a gyerek. De van ennél még durvább is: ha téged erőszakol meg egy nő (igen, ilyen is van, bár elég nehéz elképzelni), és gyerek lesz belőle, akkor is fizetned kell.

De az összes esetből van egy kibúvó: ha ringbe szállsz a gyerekért, és neked ítélik, akkor ugye neked kell felnevelni, de legalább nem kell gyerektartást fizetned.

2021. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Akár elméleti,akár gyakorlati a kérdés,ha a nő,meg akarja tartani a gyereket,akkor megtartja,vagyis megszüli. Amikor ez megvan,akkor a nő elkezdi,megkeresni az apát.Amennyiben ismeri,akkor szól neki,hogy fizetési kötelezettsége keletkezett.Amennyiben,ezt a férfi tagadja,akkor lesz ügyvédi felszólítás,azután per.I
2021. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Az érdekes, hogyha engem erőszakolnak meg, akkor is fizetnem kell. Akkor gondolom feleleges megkérdeznem, hogy mi van, ha azt hazudja, hogy szed tablettát. Köszi a választ.
2021. okt. 22. 22:01
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
lesz.Bocs,rossz gombot nyomtam.Amennyiben a férfi nem megy el a tesztre,azt,szerintem,beismerésnek veszi a bíróság.Esetleg,kötelezik a teszt elvégzésére.
2021. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!