Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Teljesítést követő hány napon...

Teljesítést követő hány napon belül kell a számlát kiállítani?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a cikk alapján úgy értelmezem, hogy 8 nap, de ha a helyszínen fizetnek készpénzben, akkor rögtön ki kell.

Egy jogász vagy valaki meg tudna ebben erősíteni, hogy ez így van?


2021. okt. 26. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Részletesen leírja a cikk példákkal. Ennél jobban csak az tudná neked elmondani aki konkrétan látná hogy milyen számláról van szó és kinek.
2021. okt. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Válaszod nem sokat segített.

A számla határideje és teljesítési időpontja 09.30., ekkor lett készpénzben fizetve (rögtön amikor megkaptuk a terméket), de a számla kelte 10.11. és csak ezután postázták, szóval több, mint két héttel később kaptuk meg.

Arra vagyok kíváncsi, hogy ez szabálytalan-e.

2021. okt. 27. 07:23
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Mivel te tudod milyen számla ez, csakis te tudod megnézni a cikk szövegében, hogy melyik példával vág egybe, melyik határidő vonatkozik rá.

Amúgy jelzem, hogy a 09.30. és 10.11. között nincsen "több mint két héttel később". Ez 11 nap. A több, mint két hét pedig minimum 15 napot jelent.

Ott van a szövegben mire vonatkozik az azonnali számlaadás kötelezettsége, mire a 8 napos és mire az, hogy maradt a 15 napos határidő. Ahogyan vannak olyan módok is amikor nagyobb tétel teljesülését egyszerre számlázzák, stb.

2021. okt. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy több, mint két héttel később kaptuk meg, nem azt, hogy két héttel később állították ki a számlát. Én is tudok számolni.

És nem azt kérdeztem, hogy mi van leírva a cikkben, hanem azt, hogy egy jogász vagy valaki, aki ebben jártas, erősítse meg, hogy tényleg úgy van, ahogy ott írják. (A cikk egy éve írodott, tehát azóta változhatott is ez.)

2021. okt. 27. 07:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt értsd már meg hogy csak te látod milyen számláról beszélsz. Más nem látja, hogy ami a kezedben van az egy tétel sárgarépáról, alkoholos termékről, behozott áruról vagy szolgáltatásról szóló számla-e, hogy te gyártó, kereskedő, forgalmazó, kistermelő, őstermelő vagy bármi más vagy-e. EZÉRT nem lehet többet mondani arról, hogy amit csináltak az megfelel-e a szabályoknak. Mert nem tudhatja senki más csak te.
2021. okt. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!