Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Rendőrautó" - szabályos a...

"Rendőrautó" - szabályos a civil autót szolgálati kocsiként használni így?

Figyelt kérdés

Már második eset, amikor ledöbbenek:


Egy szakadt 25 éves Ford akármire, és sztem egy még régebbi, szintén szakadt kombi Opel Kadettre (feltehetően az egyik rendőr saját kocsija) tettek egy mágnestalpas elég nehezen észrevehető, kis méretű kéklámpát, és hétvégente ezzel próbálják álcázni magukat a diszkók környékén.

Kiderült h tényleg rendőrök voltak, na de az is biztos, ha egy ilyen villogna mögöttem h álljak meg, nem állnék. És bizony volt is már ilyenből baleset.


mennyire jogszerű ez?


1, civil autóra milyen felhatalmazás alapján tesznek megkülönböztető jelzést? (sztem minimum egy erős szabsértés ugye, elvileg rendszámlevétel és forgalomból kitiltás is járhat érte)

2, ebből következően: civil autóval milyen jogalappal intézkednek, ami azzal jár, h áthágnak közlekedési szabályokat? pl piroson átmennek, zéáróvonal, sebességtúllépés, tilos helyen várakozás, stb stb. ?? hogy??

3, végül: az ilyen autóba hogyan tankolnak? naná nem a rendőr a saját fizetéséből, ez az egy, amit biztosra veszek. és azt hogy számolják el? nem von az magával kapásból esetleg bűncselekményt is? csak kérdés ...


konzekvencia:

sztem nincs rendben, és valljuk meg, a kihalt sötét úton (de akár bent se) én nem állok meg egy szakadt, mocskos civil autónak, felőlem villoghat, ahogy akar.

de van olyan, aki megállna? amikor jófogáson 5 ezerért veszek bármikor egy kék villogót? álljak meg, h kiraboljanak? (volt ilyen eset a 8-ason aszem)


és a következő jogi aggály:


- a civil autóra hivatalosan nem lehet engedélyezve a kékfény? > azaz ha netán balesetet okoz a szabálytalankodásaival, akkor feltételezem, az nem is lehet kérdés, h ki a hibás, igaz? jogosulatlanul használta az MKJ-t és jogosulatlanul szegte meg a KRESZ-t (ráadásul szándékosan, azaz a közúti veszélyeztetés is felmerül bennem, hiszen a közlekedés többi résztvevőjét kényszeríti X helyzetekbe).


- És ugye ha egy ilyen kétes autónak nem állok meg, hanem inkább gázt adok, akkor annak nem lehet semmi következménye, igaz?


Őszintén, ezt csak én látom enyhén problémásnak?



2021. nov. 1. 15:26
1 2
 11/12 zolo ***** válasza:
Igen lehet regi barmolyen tipusu auto is rendorsegi szplgalatban. Termeszetesen a megfelelo engedelyekkel. Foleg korzeti megbizottak hasznalnak sajat autot, ha keves a szolgalati auto. Autora kapnak hasznalati dijat, de ez nam nagyon eri meg. A lenyeg hogy auto van alatta.
2023. aug. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Xira válasza:
Erre van egy nagyon egyszerű megoldás traktorra buszra és Trabantra ki helyezett kék piros bicikli villogó is megfelel.
2023. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!