Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van most a karantén ha...

Hogy van most a karantén ha valakinek pozitív lesz a koronavírus tesztje?

Figyelt kérdés
Nem láttam már egy ideje sehol piros cetlit kirakva, pedig hogy mondják hogy ennyi meg annyi a fertőzött. Lehetséges, hogy nem ellenőrzik már hogy a fertőzöttek otthon vannak-e?
2021. nov. 6. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Kapacitás híján senki nem ellenőrzi.Tavaly sem mentek vele semmire,a kontaktkutatás egyenesen nevetséges volt.
2021. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én három negatív tesztet mindig tartok magamnál, neked is ezt javaslom, így ki tudod kerülni.
2021. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ez nem igaz. A pozitív tesztem után 4 nappal hívtak fel a hivataltól minket, nem csak engem, a férjemet is és kikérdeztek. Mivel én épp aludtam, a férjemet is hívták, ő is pozitív volt és a telefonáló újra hívott volna, de addigra felébredtem és tudtam vele én is beszélni. Nagyon részletesen kikérdeztek arról hányan vagyunk otthon, a gyerekeink hol vannak - nagyszülőknél voltak a negatív gyorstesztjüket követően, hogy ne kelljen karanténban lenniük, stb. stb.

Bizonyosan sok embert nem hívnak fel, de éppen úgy megtörténhet hogy ellenőriznek, mint ahogy az hogy pont te nem kerülsz sorra.

2021. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, nem kell semmit kirakni. Másfél év után aki nem fogta fel mivel jár a betegség, a karantén, annak mindegy mit írnak elő.

Nagyon rossz volt, ne fertőzz meg vele másokat, vigyázz a többiekre, ez most a te felelősséged, nem valami hivatalé. Könnyen lehet hogy belehal az akinek átadod a fertőzést, ez nem játék.

2021. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3) és akkor mi van?Megkérdezik hogy otthon vagy-e?Azt hazudsz nekik amit akarsz.
2021. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fertőző, csak azért érdekel, mert most elég magas a pozitív tesztek aránya, gondoltam megpróbálok így szerezni egy kártyát, legalább fél évre jó lenne, bár ha jobban belegondolok ha megint bezárnak mindent akkor csak buktam 10 napot a nagy semmiért :/
2021. nov. 6. 13:57
 7/9 anonim ***** válasza:
5# Ha kiderül akkor akkora büntetést adnak hogy az anyád se fog rád ismerni
2021. nov. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak figyelmeztetés hogy ha valaki hazudni szeretne, túl nagy a bírság
2021. nov. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8) még csak köteles sem vagy telefonon információt szolgáltatni.
2021. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!