Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a szabim akkor?

Mennyi a szabim akkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig 12 órás folyamatos műszakban dolgozam. Ezért ha szabadságra szerettem volna menni a munkaadóm azt mondta 1 munkamapomra 1,5 szabit vett el mert azt mondta a 1 szabadság az 8 órányi munkavégzés alól mentesít. De én 12 órát nem dolgozom akkor.

Sorry...

Beletörődtem, ezért spóroltam is a szabikkal mert 3 gyerek mellett kitudja mikor kell hielrtelen.

Aztán az nemrég közölte a munkaadóm, hogy kevés lett a meló, innentől csak 4 órásban kell dolgoznom, 4 órára is jelent le.

Mondom f@sz@...

Akkor maradt még 20 nap szabim... Azt kiveszem. Mivel egy szabi 8 óra... Akkor 40 munkanapig nem látjuk egymást.

Vagyis... Idén már nem lát engem.

Erre mondta hogy, hogy képzelem... Egy szabi az egy napnyi munkavégzés alól mentesít nem pedig 8 órányitól...

Most akkor mi van???



2021. nov. 15. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyent még nem hallottam...Szerintem téged átvertek.
2021. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1 nap szabi 8 óra, ha 8 óránál többet dolgozol. Vagyis minden 4 műszakos munkarendben.

8 óra, ha 1 műszakos munkarendben vagy.

Részmunkaidőre pedig a részmunkaidőre járó idő jár.


A kérdés az, hogy milyen munkarendben dolgozol? Részmunkaidős lettél új szerződéssel vagy pedig munkaidőkeret terhére csökkentették a munkaidőd?

2021. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a 1818-as telefonszámon és a kormányhivatalokban kapsz megfelelő tájékoztatást
2021. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt én akkor sem értem. Január elsején arról beszélt, a munkáltató, hogy nekem nem 30 nap szabim van, hanem 30*8=240 óra szabim van. Mert órában tartja nyilván. Abból 80 órát vettem ki. Abból akkor marad 160 óra. Ha azt ki akarom venni akkor miért csak 20 napra enged el? 160/4órával nekem az még mindig 40 napnyi munkámra jön ki? Hova tűnt a maradék szabim?

De ha igaz, mit írtok, hogy részmunkaidőre csak részmunkaidőnyi szabi jár, akkor az nem úgy lenne hogy időarányosan erre a másfél hónapnyi szabira lenne érvényes? Tehát maximum 4 szabimat számolhatná így.

Akkor is maradna 4*4 órányi (ami november december re jár)szabim + 16*8 óra szabim amit időarányosan nem tudtam kivenni. Ha ezt összeadom az 144 óra. Ezt oszom a 4 órámmal az mindig nem 20 munkanapomra elég, hanem 36 ra.

Amúgy érdekes felfogás... Ha többet dolgozol mint 8 órát naponta, többet veszünk el a szabidból. Ha csak 4 et dolgozol elveszünk akkor is 8 órát.

2021. nov. 16. 08:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezért kérdeztem, hogy részmunkaidős szerződésed lett vagy a munkaidőkeret terhére mentek kevesebbet és nem volt szerződésmódosítás???
2021. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi módosítás. Munkaidőkeret van. 3 havi
2021. nov. 16. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben 8 órás szabikat kell fizessenek
2021. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!