Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a helyzet akkor ha a...

Mi a helyzet akkor ha a munkáltató nem a szerződés szerinti feltételekkel alkalmaz? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy „főállásba“ 8 órába. A szerződés szerint kettős feladatkörben, 4 órát egy adott feladatkörben és 4 órát egy tök más teljesen más feladatkörben.Így szól az alku így szól a szerződés.

8-12h-ig végzem ezt, ebédszünet majd 12-16h végzem azt. Így van leírva így szólt a megállapodás.

A mindennapi gyakorlatban kiderült hogy az egész egy kamu. Semmiféle kettős feladatkör nincs, nem is lesz, azt várják el hogy napi 8 órában az egyik feladatkörben dolgozzak.

A másik nem létezik, csak papíron odahazudták hogy vonzóbb legyen az állásajánlat.


Nem fogok soha egy napot, 1 órát sem dolgozni a másik 4 órás feladatkörben mert az nem létezik.


Mit lehet ilyenkor tenni? Nem a szerződésnek megfelelően foglalkoztat.

Jó sejtem hogy a világon semmit se lehet tenni?Ha ugrálok, kirúgnak és nem lesz se ez, se az.


2021. nov. 15. 19:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én se jöttem volna el ha előre tudom és nem is maradok.

4 hetet lehúztam kösz elég is volt, gerinctelen hazug módon átvertek.

2021. nov. 15. 19:56
 12/16 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz, hogy a munkáltatót írásban felszólítod a szerződésszerű magatartásra. Ha erre nem hajlandó, akkor felmondhatsz és kártérítésre vagy jogosult.
2021. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne hisztizz!

Ezért van a próbaidő intézménye. Pontosan ezért.

Nem tetszik, akkor elmész. Ilyen egyszerű!

2021. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"És elég érthetetlen, miért hirdetne így egy állást valaki."


Ez szerintem az egész országban egyedül neked érthetetlen. Teljesen bevett szokás az olyan munkaerőhiányos cégeknél ahol nagyon tróger munkát kell végezni alamizsnáért, hogy a hirdetésben elhúzzák a mézesmadzagot, a valóságban meg mégsem te leszel az igazgató.

2021. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem menj vissza az alapítványi iskolába!
2021. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Alex Fly ***** válasza:

Hogyne tehetnél semmit! Ha ez így van, ahogyan leírtad, akkor a munkáltató nem teljesítette a szerződésben leírt kötelességeit - erre hivatkozva bármikor jogod van felmondani a szerződést.

De próbaidő alatt még csak indokolnod sem kell...

2021. nov. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!