Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Optikai vállalatoknál...

Az Optikai vállalatoknál (kisebb szemüveg árusító boltok) szombat óta kötelező a maszk viselés?

Figyelt kérdés

Mert ha jól tudom csak azokban az üzletekben kötelező ahol egyidejűleg több mint 5 fő tartózkodik.


Ezt az 5 főt már több oldalon is láttam leírva......de hogy tényleg beleírtak a magyar közlönybe utólag azt nem tudom.



2021. nov. 21. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

igen, kötelező.


484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet jelenleg hatályos változata szerint

[link]


2. § (1) A hatodik életévét be nem töltött kiskorú, valamint értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal, illetve autizmus spektrumzavarral élő személy kivételével mindenki köteles


c) az üzletben történő vásárlás, illetve - a (3a) bekezdés szerinti kivétellel - az üzletben történő munkavégzés során,

...

maszkot olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.


a +3 a)" kivétel az, amikor a munkahelyen engedélyezik munkaszünetben a maszkviselés mellőzését. (praktikusan gondolom az ügyféltértől elkülönült helyen, mint máskor.)


Az 5 fős szabály más helyszínekre vonatkozik, nem üzletekre, hanem például olyan helyekre, ahol "ügyfélszolgálat", ügyéflfogadás van, mint például egy közműszolgáltató, vagy mobilszolgáltató, egyéb szolgáltató heyliségében, ahol

"ic) minden egyéb olyan helyiségben, amelyben ügyfélfogadás zajlik, és a helyiségben - az ott foglalkoztatottakat is beleértve - rendszeresen 5 főnél többen tartózkodnak egy időben,"

2021. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fsms ***** válasza:
100%
Igen.
2021. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!