Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok ha sima gáztöltén...

Mit kaphatok ha sima gáztöltény helyett,petárdát rakok bele az gázpisztolyomban?

Figyelt kérdés

Mivel gondoltam hogy azért egy petárda nagyot szól,plusz annyiból jó hogy azért nem kis nyomott hagyna.

Milyen jogi büntetést kapnák ha sima gáztöltény helyett petárdát raknák bele?



#gázpisztoly,gáz-pisztoly,gázriasztó-fegyver,fegyver, petárda
2021. nov. 23. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
És úgy gondolod hogy majd ki is tudod lőni? Nyilván amit okoz, aszerint állapítható meg a büntetés is (súlyos testi sértés, halált okozó testi sértés és azok minősített esetei, hiszen szándékosan, előre kitervelten, a nagyobb sérülés okozása érdekében [aljas indok?] használtál más jellegű töltényt) + a petárda tiltott, annak birtoklása és használata is még jöhet rá.
2021. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1

Önvédelmi helyzetben használnám,most szögezném le.

Amúgy láttam hogy van ilyen petárda golyó.

De beszéljünk inkább arról hogy elméletileg milyen büntetést kapnák...

2021. nov. 23. 19:31
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Elgondolkodtam, mit is kaphatsz. Úgy hirtelenjében: vakságot. fél arc vesztését. Egy komplett csuklót vagy csak néhány ujjat? Ha szerencséd van és emberre irányítottad, így hirtelen nem tudom hány évet.


Szóval ezekben bizonytalan vagyok, de hogy az agyad helyén billiárdgolyó lehet, ebben bizonyos.

2021. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ne próbálkozz ezzel eleve a testi épségedet veszélyezteted a petárda nem oda való.150 ezres bírsággal indul a petárda birtoklása.
2021. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Te már semmit. Az eltemettető fog temetési számlát kapni.
2021. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4

Jah,jó..

De amúgy ha jól tudom,év közben vannak (LEGÁLIS) petárda..

3

Ne személyiskeddél,köszönöm :)

2021. nov. 23. 20:48
 7/18 árokpart ***** válasza:
83%
Édes Istenem kérdező nagyon nem vagy képve a fegyverek működésével kapcsolatban. Szerinted a gázpisztoly ütőszege mit üt meg a gáz vagy riasztópatronon vagy egy éles fegyver a lőszeren mert a működésük ugyanaz. Elárulom a csappantyút és ahogyan rácsap a csappantyúra vgy nevezzük modern nevén a gyújtóelegyre az ad szikrát és gyújtja meg a lőport amitől durranik éles fegyver esetében a lövés történik. Na most vedd a kezedbe a petárdádat természetesen nyugvó állapotban és nézd meg a végét amivel a gyufa segítségével ugye meggyújtod vagy akár a gyújtózsinoros esetében a gyújtózsinort. Szerinted szerencsétlen ütőszeg mit léptetne működésbe, semmit mert nincsen mit működésbe léptessen. Mellesleg melyik petárda fárne el bármelyik pisztoly alul vagy forgótárában vagy csövében. Gondolkozzál már! Szerintem trollkodtál egyet.
2021. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7

Nyilván nem az sima nyújtógatos petárdát gondoltam..

De mind1 xD

2021. nov. 23. 22:04
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
He?!
2021. nov. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 kovpet ***** válasza:
72%

"De amúgy ha jól tudom,év közben vannak (LEGÁLIS) petárda.."


Nem jól tudod, a petárda sosem legális.


Amúgy bele sem tudod tenni a gázpisztolyba... mással szoktak tuningolni gp-t, de megbánják azt is, mert nem bírja a terhelést és tönkremegy és az ilyenre nem vonatkozik a garancia sem.

Használd rendeltetésszerűen inkább, jobban jársz.

2021. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!