Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaláka munkáért családtag...

Kaláka munkáért családtag utólag elvárhatja hogy pénzt kapjon?

Figyelt kérdés
A házamon végzett munkákat egy közeli rokonom (festés, kertrendezés, ablakcsere, stb), később összevesztünk, most évekkel később, utólag benyújtott nekem egy táblázatot, hogy ennyibe került a munkadíja. Bírósági perrel is fenyeget. Ez lehet jogos? (térítés címen kéri)
2021. nov. 24. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ez hülye. szerződés nélkül mégis mi a francot akar? fenyegethet nyugodtan, aztán majd fizetheti a perköltséget.
2021. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1145..

Kérdés másik fele, a másik oldalról.

2021. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Erdekes olvasni valoban a masik oldalrol is az ugyet, ott sem sok joval kecsegtetnek az illetonek aki penzt akar kerni. Kulonbseg hogy az en esetemben rokonrol van szo, ott baratrol van szo (szep kis barat...bar a rokonomat se kell felteni...) Kalaka munkarol csak rokon eseteben lehet beszelni, ott nem-csaladtag nem is johet szoba amennyire tudom. Idokozben megkerdeztem egy jogaszt, o is azt mondta hogy ha valaki fizetseget szeretne kerni a munkajaert, azt akar csaladtag, akar nem, csak munkaszerzodes alapjan teheti meg
2021. nov. 26. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!