Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van a tankötelezettség?

Hogy van a tankötelezettség?

Figyelt kérdés

Azt értem,hogy 16 éves korig szigorúan kötlező iskolába járnia mindenkinek-ha tetszik,ha nem.


De mi van akkor,ha valaki 16 évesen már nem akar iskolába menni,de a szülei mindenképp azt akarják,hogy menjen?

Mivel 16 évesen az illető gyerek még kiskorú,ezért a szülei irányítása alatt áll.

Tehát akkor szülői nyomásra kötelező iskolába járnia?


Vagy 16 évesen egyáltalán nem kényszeríthető arra a gyerek,hogy iskolába járjon?



2021. dec. 1. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Kiskorú kénytelen a szülő / gondviselő irányítását elfogadni.
2021. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
16 évesen nem kiskorú vagy hanem fiatal felnőtt a gondolkodásuk is ezt bizonyítja
2021. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

2: ne keverd a büntetőjogi kategóriát a polgárjogival!


A polgárjogban 18 éves kor alatt kiskorú. Punktum.

2021. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Molyember ***** válasza:
98%

Nyilván azt kell tennie, amit a gondviselő vár tőle, de vannak az átlagosnál ostobább tinik, akikkel nem lehet mit kezdeni.

El kell küldeni dolgozni a nyolc általánosával. Ha egy évig három műszakozik 200 nettóért, miközben magának veszi a kaját, fizeti a telefonját, a rezsi és az internet rá eső részét, akkor egy év múlva könyörögni fog, hogy visszamehessen tanulni. 17 évesen meg még nincs lekésve semmiről, és gazdagabb lesz egy keserű tapasztalattal.

2021. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Igen, és nem is árt az neked, ha egy kicsit megembereled magad.

Ha csak aludni mész be, akkor persze csak kidobott évek, de azért egy érettségi szerintem már minimum. Később sokkal nehezebb lesz megszerezned, és egy életre megszivatod magad. A társadalom valamirevaló feléből meg kb. kirekeszted magad. Egy rakás szakmára nem jelentkezhetsz, tehát iszonyatosan beszűkíted a mozgástered, választási lehetőségeidet a jövődre nézve.


Persze megértem, hogy unalmas.

2021. dec. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

A kérdést egyébként csak elméleti volt,egyáltalán nem én vagyok az illető,kedves 5-ös!:)

2021. dec. 4. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Ühüm...
2021. dec. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!