Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánlevél megosztása mással...

Magánlevél megosztása mással a beleegyezésem nélkül, milyen eséllyel perelhetek?

Figyelt kérdés
Írtam egy hivatalos e-mailt a főnökömnek (állami intézmény igazgatója) egy kollégával való konfliktus miatt, de az igazgató a válaszát mindkettőnknek (nekem és a problémás kollégának is úgy küldte el, hogy az eredeti e-mailem egy-az-egyben be lett csatolva a válaszban, így a kollégám is elolvashatta a panaszlevelem, pedig azt csak az igazgatónak küldtem el és nem járultam hozzá, hogy főleg a kollégámnak eljuttassa ilyen módon. A kollégámmal való kommunikációját persze nem juttatta el nekem, a kollégám nagyon be van ásva az igazgató bizalmába. Perelhetnék jó eséllyel? Mire hivatkozzak és mi lenne a per lehetséges kimenetele?

2021. dec. 2. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Nem sok esélyed lenne. Milyen kárt okozott neked a főnököd ezzel? Ha ezt nem tudod forintosítani, akkor aligha kapsz kártérítést.

Jó hírnevedet megsértette ezzel? Kötve hiszem.

2021. dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak anyagi kár van, hanem esznei is. Szerintem jogsértő volt a főnököd tette, de sok esélyed a magyar jogszolgáltatásban nemigen van ebben a mai világban.
2021. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem magánlevél
2021. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk, ha pont vele volt konfliktusod, és a főnök mindkettőtökre érvényes dolgokat akart közölni, akkor logikus, hogy le kell írnia, mi a bajod azzal a kollégával. Persze, megfogalmazhatta volna a saját szavaival is, ahelyett, hogy továbbküldi a te leveledet, de egy főnök nem tölti ezzel az idejét, ha küldheti egy az egyben azt, amit te írtál. Akkor pl. biztos, hogy nem vádolhatod azzal, hogy félreértette vagy eltorzította, amit te közöltél vele.


Nem mondom, hogy szerencsés megoldás, már csak azért sem, mert én biztos hármasban, személyesen akarnám ezt megbeszélni (pl. lehetőséget adni a kollégának arra, hogy ő is elmondja a maga álláspontját), de nevetséges itt levéltitok megsértéséről meg pereskedésről beszélni.

Ill. valószínűleg az a főnök inkább az e-mailes közlés híve, én meg a szemtől szembeni megbeszélések embere vagyok - ez személyiség kérdése is.

2021. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!