Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás nem lehetséges...

Névváltoztatás nem lehetséges 18 év alatt szülői beleegyezéssel sem?

Figyelt kérdés
Az első keresztnevemről(Lana) szeretnék lemondani,így is köszönhetem hogy kaptam második nevet is,mert akiknek nem jelent gondot a másodikon szólítanak,de sajnos hivatalos papírokon rajta kell hogy szerepeljen az első nevem is,ami a Lana.Már csak azért is mert jövőre megyek szakképőbe,és nem szeretném ha a továbbiakban ott így szólítanának

2021. jún. 19. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom akkor de, csak annyi hogy a szülő kérelmezi neked és te csak aláírhatod, magadnak nem kérelmezheted. Illetve mindkét szülő beleegyezése kell, kivéve ha az egyiknek kizárólagos felügyeleti joga van.
2021. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én imádnám,ha Lana lenne a nevem.:) Persze a mostani nevemet is szeretem. A Lana név olyan kis bájos, nekem nagyon tetszik. :)


De mondjuk igen, szülői beleegyezés kell, meg szülői segítség, ha nevet akarsz változtatni;mert 18 év alatt egyedül nem fog menni.


Minden jót kívánok ! :)

2021. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Nekem Lana Lane az egyik kedvenc énekesnőm. Bár ennek nem sok köze van a kérdéshez. :)
2021. jún. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt osztálytársam 12-13éves változtatott keresztnevet, szóval lehetséges, csak szülőnek kell kérelmeznie.
2021. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!