Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtamadott egy vaddiszno...

Megtamadott egy vaddiszno (megusztam) de arra gondoltam, hogy veszek egy 'Rambo' kest. Mik az erre vonatkozo szabalyok?

Figyelt kérdés
Venni lehet ... de van ez a 8 cm-es korlat ... erdoben sem vihetek magammal nagyobb kest?
2021. dec. 12. 17:05
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha szúrási távolságban leszel neked már úgy is annyi. Kár ezen filozofálni.
2021. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

MÁV-nál dolgoztam. A Bz motorkocsi (a kis piroska) kontra vaddisznó balesetben általában a motorvonatot is úgy kell elvontatni, mert leszakít róla vízcsövet meg ezt-azt. Az 5-ös lemezt úgy elgörbíti, hogy csak melegítéssel tudtuk visszahajlítani :D ​Rambó késsel maximum megjelölni tudod. Felajzott állapotban nem nagyon néz se puskát, se kést.

Ezt olvasd el:

[link]

2021. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:

Az előttem szólóknak igazuk van, annyiban egészítem ki őket, hogy az utolsó kérdésedre is válaszolok: erdőre az Erdőtörvény vonatkozik, nem a KKVE, nagy kés lehet nálad meg kis balta is.

A vaddisznó ellen persze egyik sem ér sokat, talán gázspray (főleg capsaicines) lehet hatásos, de én erre se tenném fel az életem azért. Bár, ha medve ellen jó, akkor több az esélye, mint annak, hogy megbökdösöd...

2021. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!