Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tennétek feljelentést hamis...

Tennétek feljelentést hamis vád miatt a helyemben?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Pár hete mentem autóval egy idegen városban, majd egyik utcában pár tíz méterre jött egy biciklis fazon aki valami kátyúban felbukott. Ezt nem láttam csak utólag derült ki.

Pár nap múlva kopogtat nálam két nyomozó, hogy legyek szíves velük menni. Bent közölték, hogy személyi sérüléssel járó baleset okozása illetve cserbenhagyás miatt büntetőeljárást folytatnak ellenem. Kirendeltek szakértőt, majd ott kellett dekkolnom vagy fél napot s különféle dolgokat csinálnom a kocsival az utcán ahol történt az állítólagos eset. Majd az egyik nyomozónak feltűnt hogy az egyik közeli bolton van egy kamera amibarrafele néz. Ki kérték a felvételeket, amin látható volt hogy semmi közöm nem volt hozzá, én álltam a pirosnál a bácsika meg mögöttem pár tíz méterre egyszerűen felbukott a kátyúban a biciklijével. Egyből behívták őt is, és hát a felvétel láttán bevallotta hogy annyira feldühítette az esés, hogy feljelentést tett a legelső rendszámra amit meglátott (pechemre az enyémre). Természetesen ellenem ejtették a vádat és kérdezték hogy akarok-e feljelentést tenni hamis vád miatt, annyit mondtam hogy egyenlőre nem.


Ti tennétek feljelentést a helyemben?



2021. dec. 16. 16:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Ebben az esetben automatikusan vádolják hatóság félrevezetésével
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyen ennek nyoma. Egyrészt legközelebb nem próbálkozik, vagy ha mégis, már tudják, hogy egy hazudozó.
2021. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bácsika azt hihette, hogy tud zsákmányolni egy kis pénzt tőled.
2021. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Mondjuk egy flegma nem napon barnult egyén volt....
2021. dec. 16. 16:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy érzed. Ezt neked kell eldöntened.
2021. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben berúgnám a hátsó lámpákat és a bácsira fognám, kártérítést követelve tőle.
2021. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy tennek. Ne szorakozzon mar velem, csak mert ot elkapta az idegbaj.
2021. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A hamis vád miatt hivatalból is megindul az eljárás, mert közvádas bűncselekmény.
2021. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen eljárást indítanék. Nehogy már bárkit meg lehessen hurcoltatni, csak mert valaki béna volt...
2021. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3

Szóval zigány

2021. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!