Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki a törvényes örökösöm ebben...

Ki a törvényes örökösöm ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Gyermekem és házastársam nincs, élő rokonaim: egy testvér és annak kiskorú gyermeke, apám, apai nagyanyám és egy elsőfokú unokatestvérem.

2021. dec. 19. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
apád
2021. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
jaja
2021. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Apad es testvered fele fele aranyban. Mivel az apaddal egy vonalon a mar nem elo edesanyad is szamit. Meg kell vizsgalni az o eseteben is a tovabbi letezo orokosoket es a testvered itt lep elo soron kovetkezokent.
2021. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

egyenesági rokonok örökölnek elsőként ha él ilyen(– egyenesági rokonok: akik közül az egyik a másiktól származik.)

Mivel te apádtól származol igy utánad ő az első az öröklésii sorban, ha ő meghalna akkor jön a következő körben az édestestvér

2021. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Mindenképpen édesapád.

Magyarországon ún. "függőleges örökösödés" van,-ezt a kifejezést egy ügyvédi iroda honlapján olvastam-, vagyis a leszármazottak és/vagy a felmenők az első számú örökösök.

A testvéred oldalágnak számít. Ahogy előttem is írták, ő csak akkor örökölhetne utánad, ha édesapád már nem élne, vagy ha te végrendeletben megnevezed, hogy ezt vagy azt a bizonyos dolgot a testvéred örökölje.

2021. dec. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Apád és testvéred fele-fele részben.


Ptk.

7:63. § [Szülő és a szülő leszármazójának öröklése]

(1) Ha leszármazó és házastárs nincs vagy nem örökölhet, az örökhagyó szülői örökölnek fejenként egyenlő részben.

(2) Az öröklésből kiesett szülő helyén ennek leszármazói örökölnek olyan módon, mint a gyermek helyén annak leszármazói.

(3) Ha a kiesett szülőnek leszármazója nincs vagy nem örökölhet, egyedül a másik szülő vagy annak leszármazói örökölnek.

2021. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen...

És ebben a törvényben melyik pont írja a testvért?

2021. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, és én így értem 6-os hogy jön képbe a testvérem a már elhunyt édesanyám része végett. A hármast sem én pontoztam le aki szintén akkor ezek szerint helyes választ mondta, köszönöm.
2021. dec. 23. 20:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen.

#6

2021. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt én is értem, hogy a 2es pont alapján örökölne, de úgy értelmeztem, hogy mivel édesapád még él, ezért örökölne csak ő.

Mert a felmenők örökölnek, és neked van egy felmenőd, aki örökölhet.

Persze az is igaz, hogy a jogban még egy "hogy" vagy egy "de" szó is sokat számít.

2021. dec. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!