Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ad fel egy munkáltató...

Miért ad fel egy munkáltató egy írásbeli figyelmeztetést postai tértivevényes levélként nekem, ha napi 8 órát benn vagyok én is és a főnök is?

Figyelt kérdés

Átvételi elismervény is létezik a világon. A postai tértivevényes levél feladása is, és átvétele is igazolható, de totál szükségtelen , mert helyben kézbe is átadható átvételivel. + ha nem veszem át odahív két tanút, akik letanúzzák hogy megtagadtam az átvételt és csá.



Vajon mi szükség volt 1100 ft-ért egy db papírlapot postára vinni és feladni nekem, amikor helyben azonnal 0 ft_ért is a kézbe nyomhatták volna?


Joghatása ugyanaz.


2021. dec. 21. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Így egyszerűbb volt neki.
2021. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyszerűbb megírni iktatni nyomtatni borítékolni címezni kimenni a postára feladni FIZETNI... mint helyben a kezembe nyomni?
2021. dec. 21. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben ne keress logikát a munkáltatók nem az eszükről híresek.
2021. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és ugye mint megtudtam igazából se így se úgy nem ér semmit az egész mert küldhet figyelmeztetést egyet kettőt tízet akárhányat -WC papír.
2021. dec. 21. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert az így kézbesített írásbeli figyelmeztetést később nem tudod letagadni, míg ha személyesen adnák át neked, annak átvételét aláfirkantanád, azt később pl. munkaügyi perben simán letagadhatnád.

(Ha munkáltató azonnali hatállyal tud felmondani több hiba után munkavállalónak, akkor nem kell számára végkielégítést fizetnie.)



"MIT NYÚJTUNK A TÉRTIVEVÉNY SZOLGÁLTATÁSSAL?

A szolgáltatás keretében feladott könyvelt levélküldemények kézbesítésekor a címzettel, vagy a jogosult átvevővel elismertetjük a küldemények átvételét. Ezt követően az erről szóló – jogi eljárásban bizonyító erejű – okiratot pedig visszaküldjük Önnek. A küldemény egyedi azonosítója alapján a levél életútja nyomon követhető."

[link]

2021. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Alapítványi iskolás gyökér, már ebben a kategóriában is.
2021. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!