Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így mennyi örökösödési illeték...

Így mennyi örökösödési illetéket kell fizetni?

Figyelt kérdés

Egy idös, szellemileg-fizikailag sérült néni gondnoka vagyok, akinek az orvosok sajnos nem sok időt adtak…


Tulajdonában van egy 5-6 millió forint értékű ingatlan, amit én is örökölni fogok.( a néni oldalági rokonom, neki nincs se gyerek se férj se szülő)

Viszont oldal ágon ezt az ingatlant rengeteg ember fogja örökölni, már ha elfogadják.

Ha jól tudom oldalági öröklésnél illetéket kell fizetni, ami 9%.


A kérdésem: mindenkinek egyenként ki kell fizetnie ezt a ~500.000 forintot, vagy ez az összeg annyi fele oszlik, ahányan elfogadjuk az öröklést?


Remélem érthető voltam:)



2021. dec. 30. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak a rád jutó érték alapján kell.
2021. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es írja. Nem az egész ingatlan után kell mindenkinek a %-t fizetnie, hanem a saját öröksége után.

Az idős nénivel milyen szerződést kötöttél? A gondnokaként te is gondozod, ápolod vagy csak intézed az ügyeit mert nem beszámítható?

Ha a gondozója is te vagy és eltartási szerződésetek van akkor ettől függően akár a teljes ingatlant is örökölheted, oldalágon nincsen köteles rész. persze ha nem beszámítható akkor már nem köthet most ilyen szerződést, tehát kérdés hogy milyen alapon örökölsz az ingatlanjából.

De a te általad örökölt rész után kell csak majd adót fizetned, az örökösödési illetéket.

[link]

(a címet ha kimásolod a google-ba, akkor megnyitja előfizetés nélkül is a cikket teljesen, ha esetleg a linkről azt hozná be, a portfolio szokott ilyen lenni)

2021. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!