Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor kell fizetni...

Most akkor kell fizetni örökösödési illetéket egyenesági leszármazottnak, vagy nem? Milyen költségek lehetnek örökléskor?

Figyelt kérdés
Anyám után örököltem lakást.Egyetlen közvetlen leszármazottja vagyok.Egyesek szerint fizetni kell majd az ügyvédnek hagyaték megállapításakor, máshol meg úgy informálódtam, hogy egyeneságinak nem kell illetéket fizetni.akkor most hogy van ez pontosan?
2014. szept. 22. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Van egy limit, ami alatt nem kell illetéket fizetni, csak a közjegyzőnek az eljárási díjat. Ügyvédnek nem kell fizetni, mert ebben az eljárásban nincs ügyvéd. Valószínűleg egy lakás még beleesik ebbe, de egy komolyabb családi ház már nem.
2014. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a közjegyzőnek nem illetéket fizetsz, hanem "eljárási díjat" vagyis munkadíjat


örökösödési illetéket nem kell fizetned

2014. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Részvétem.


20 millióig nem kell.

2014. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A mi lakásunk nagy jóindulattal sem ér 20 milliót.Az eljárási díj, vagy közjegyzői díj kb mennyi lehet?
2014. szept. 22. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:

a rá vonatkozó rendelet alapján az alábbiak szerint számítható díjak FELE fizetendő:


500 000 Ft feletti, de 5 000 000 Ft-ot meg nem haladó ügyérték esetén 11 700 Ft és az 500 000 Ft feletti rész


1%-a

5 000 000 Ft feletti, de 10 000 000 Ft-ot meg nem haladó ügyérték esetén 56 700 Ft és az 5 000 000 Ft feletti rész


0,5%-a

10 000 000 Ft feletti ügyérték esetén 81 700 Ft és a 10 000 000 Ft feletti rész

0,25%-a,

de legfeljebb 200 000 000 Ft ügyérték alapján járó munkadíj számítható fel.


tehát, ha a lakás mondjuk 7.500.000 Ft, akkor:

(56.700 + 2.500.000*0,005)/2= 34.600 Ft

2014. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, utolsó, most megint összezavarodtam.Eddigiek azt írták, egyenes áginak nem kell fizetni.Én az vagyok.Akkor ezek milyen díjak?


Na de tekintsünk el attól, hogy egyenesági vagyok-e vagy sem.Ha fizetni kell, lehet haladékot, vagy részletfizetést kérni?

Továbbá még megkérdezném, mit jelent az, ha valamit ráterhelnek a házra?Pl ráterhelik az adósságot?Elviszi a végrehajtó, vagy mi?

2014. szept. 23. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 ne haragudj, de elég értetlen vagy


megkérdezted, hogy akkor most mennyi a közjegyzői díj, és azt írtam le neked, hogy mi a számítási alap ... nem illeték, mert azt nem fizetsz


ha a házra adósságot, tartozást, bármi olyan kötelezettséget terheltek amit az örökhagyó szedett össze életében, akkor annak a teljesítése az örökös kötelezettsége lesz ... tehát ha te örökölsz és volt hitele az örökhagyónak, akkor azt rád terhelik ... észnél kell lenni, mert ha az érték amit örökölsz kevesebb mint a tartozás, akkor is neked kell fizetned ... erre találták ki, hogy visszautasíthatod az örökséget, de azt mindenestől ... tehát nem örökölöd a házat sem, meg a tartozást sem


ja, és a közjegyzői díjat ki kell fizetni, nincs részlet

2014. szept. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!