Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Automata lőfegyvert milyen...

Automata lőfegyvert milyen lőtéren (külföld elsősorban) lehet kipróbálni?

Figyelt kérdés

Magyarországon már voltam tucatnyi élménylövészeten. Ahol az automata fegyvereket nyilván csak egyes lövéssel lehetett kipróbálni. Ezt jogszabály korlátozza, tehát mindenhol ez van ismereteim szerint.


De szertnék automata módban is lőni kicsit. Ha jól tudom, erre Szolvák lőtereken van legközelebb mód, mert ott a törvények ezt bizonyos feltételek mellett megengedik. Tud valaki a határhoz közel ilyen lőteret? Ha lehet, az AK-47-nél modernebb fegyver kipróbálása is érdekelne. Meg amúgy is az AK-47 egyes lövésnél is szétzúzta a vállam.. nekem annyi elég volt belőle. :)


Az olyan választ köszönöm nem kérem, hogy legyek TEK-es, rendőr, vagy egyéb hivatásos. Voltam majdnem két évtizedig, mégsem jött össze... :D


És nyilván csak legális megoldás érdekel.



2022. jan. 7. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Parlament?
2022. jan. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1:

Nem teljesiti a kiirt kriteriumokat... :)

2022. jan. 8. 02:37
 3/13 kovpet ***** válasza:
Kaliberék szoktak ilyen utakat szervezni, azt nézd meg.
2022. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3: Köszi, írok neki...
2022. jan. 8. 19:11
 5/13 anonim ***** válasza:
azt csak A kategóriás lőtereken, egyébként ilyenből nálunk több van mint szlovákiában
2022. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kovpet ***** válasza:
5: és nyitottak polgári személyek számára is vagy csak fegyveres szervezetek hivatásos állománya használhatja ezeket?
2022. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

#6

Polgári személyek számára ez sehol sem elérhető. Talán Svájcban igen.

2022. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kovpet ***** válasza:
Épp ezért járnak ki a szlovákokhoz, mert ott lehet.
2022. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Ott is ugyan az a jogszabály erre vonatkozóan mint itt. de gondolkozz logikusan, ki adna ismeretlen kezébe automata lőfegyvert? Senki sem vállalná a rizikót

2022. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:

"gondolkozz logikusan" ki adna akárki kezébe akármilyen ismétlőfegyvert? De akár egylövetűt? Vagy kést? Aztán mégis...


Inkább guglizz:


shootingpress.hu/machine-gun-tours-2015-programajanlo/


Igen, ez nem most volt, de ez gugli első találata. Covid óta lehet, nem szerveznek, de 2018-ast még láttam a találatok között.

2022. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!