Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtilthatom-e, hogy a gyermek...

Megtilthatom-e, hogy a gyermekem igazságügyi elmeszakértő hallgassa ki?

Figyelt kérdés

Az édesanyám próbálná minden hétvégén magánál tartani a gyerekeimet. Sajnos azt már a gyámügy megállapította, hogy mentális betegségek állnak nála a háttérben, ezért csak havi 1 órányi felügyelt kapcsolattartást kapott, ami neki nem elég, és pereskedni akar, mely során nem csak minket, de a gyerekeket is elmeszakértő fogja vizsgálni. Hogy félek-e ettől? Igen. Miért? Mert a nagyobbik gyerekem abban a korban van, hogy egy szelet csokival megvehető, a mama meg fűt-fát ígér abban az egy órában neki, hogy ezt meg azt kapod mamánál. Figyelmeztettek, hogy az elmeszakértőnek több időt, órát kéne eltöltenie velük, hogy pontos eredményt kapjon, milyen befolyással volt a mama a családi légkörre itthon, de sajnos csak néhány kérdést fog feltenni a gyerekeknek.

Engem anno el akartak venni tőle, mert olyan dolgokat csinált... nem mondom, hogy az unokáival is ezt fogja, de a rokonaim szerint nem lenne szabad megkockáztatni.

A pszichológusok szerint meg csóri gyereket nem kéne már a mamának ennyire boncolgatni. Szóval hogy van ez? Ki lehet ebből szállni? Bevágni rájuk az ajtót, hogy felejtsenek el? Anyám az első körben megtagadta az elmeszakértőt, én alá vetettem magam, a gyerekeket akkor még nem tudták. Megtagadhatom én is? Hogy elég volt már? Félek, hogy a hamis ígéretei miatt oda adják neki, és az sajnos kiskorú veszélyeztetése lenne. Ezt el is ismerték, de annyira tapossa anyám a pereket sorra, hogy már a gyerek mondja meg, mit szeretne.


2022. jan. 8. 04:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Te vagy a szülő (apa vagy anya) Akkor viszed a nagyszülőhöz, amikor akarod. Nagyszülői láthatás, ha a bíróság ítéli meg, havi egyszer pár óra, szülői felügyelettel.

Ha fogod magad, és külföldre költözöl a gyerekkel, akkor annyi sem.

2022. jan. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, ha a mama köti az ebet a karóhoz, ennél durvább a dolog. Így indultunk, ahogy mondod... Édesanyám itt aludt nálunk, majd hazafelé bement a gyámügyre, hogy nagyszülői láthatást kérjen. Mivel pont születésnapoztunk, fotókkal tudtam bizonyítani, hogy itt volt nálunk, és innen ment el, de letagadta. Azt mondta, h nem engedjük látni az unokáit. A tárgyaláson elkezdett minket ócsárolni, és kérték az elmeszakértő bevonását, amit első körben elutasított, én kértem az enyémet, mert egyre csak azt üvöltötte h bolond vagyok. Átkerültünk ezt követően egy mediációra, először külön-külön, aztán egyszerre. El kellett mindent mondanom a gyerekkoromról, de anyu is egyik pillanatban ezt mondta, másikban amazt. Konkrétan ócsárolta a férjem, aztán mikor rá 10 percre visszakérdezett a mediátor és azt mondta h ilyeneket ő nem mondott. Rá is hagyták, eröltették neki a pszichiátert, de nem ment bele. A mediátor meg a gyámugyes miatt skizofrénia és üldözési mánia lehet. Folyamatosan eröltették a mediációt köztünk, mondván h ők sem akarnak a gyerekek 18 éves koráig itt ülni velünk, de minden mediációval nem h jobb lett volna a kapcsolatunk, csak rosszabb. A férjem viszi őket a havi egy láthatásra is a családsegítőbe. Már kértem őket, hogy hagyjuk ezt az egészet anyámmal, mert se nekem nem jó, se a férjemnek, se a gyereknek, anyám meg, aki egész életében pereskedett, élvezi ezt az egészet, de valahogy a mediátor mindig belesodor egy mediációba. Igen, tudnak hatni rám is, h anyu beteg, anyu egyedül van, anyut értsem meg, stb... <- ez a családsegítő. A gyámügyes pedig azt mondta, hogy ne erőltessük, mert így már régen ocsárolta valaki a gyerekét egy tárgyaláson a füle hallatára, és látja, hogy a mama kezelésre szorul. Na, de aztán sok kör lement, maradt a felügyelt kapcsolattartás nála. L Anyám ennek fejében kitalálta, hogy velünk akar karácsonyozni, amiről nekünk elfelejtett szólni, és bemenet a bíróságra, hogy mekkora szemetek vagyunk, és mostmar elég nagy a gyerek h elmondja, vele akar-e lenni vagy velünk. Persze a láthatáson olyan drága ajándékokat kap a gyerek, mint itthon soha, és a férjem szerint olyan nyájas, amilyennek még sosem láttuk. A velük bent lévő mediátor is rendszeresen rászól h azért 2 tábla csokit ne nyomjon már a gyerekbe. Közben meg a rokonaimnak mondogatja, hogy el fogja venni tőlem őket, mert ő nem fog egyedül meghalni. És a férjem tehet az egészről, mert ő úgy képzelte, hogy én is elválok szülés után mint ő, és visszamegyek hozzá.


Szóval ha köti a mama az ebet a karóhoz, akkor idáig eljutunk. Oké, megmondom őszintén a gyámügy nyugtat h nem fogják oda adni neki, de a csaladsegítős meg olyanokat mond, h ha azt mondja a fiam h vele akar lenni, mi van abban ha oda adják neki.

Ezért kérdezem csak, h nemet mondhatok-e ilyenre. Már vett anyám gyerekülést is, h majd elviszi őket a városból. Tehát nagyon nem kéne... oké, h nem teheti, meg visszahozatnák őket, de ne tegyük már ki a gyereket egy bolondnak, aki persze h elmegy hozzá, ha csokit meg elektromos kisautót ígér neki.

2022. jan. 8. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem tilthatod meg.

De javaslom, hogy keressetek fel egy ügyvédet és indítsátok el a nagyi gondnokság alá helyeztetését”, mert ha igaz, amit írsz, akkor van rá egy nagy rakás független, hivatalos helyen dolgozó tanútok, hogy a nagyi nem teljesen beszámítható

2022. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Javasolta már ezt a gyasmügy is... túl nagy lépésnek tartottam, mert tudom, h anyámnak mi a véleménye erről. Egész életében mindenki a képébe olvasta h bolond, és emiatt nem ment bele a szakértői vizsgálatba sem. De az utolsó munkahelyéről is a tévképzetei miatt tanácsolták el
2022. jan. 8. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!