Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a következménye annak ha a...

Mi a következménye annak ha a cég szándékosan rossz kilépőppírokat adott hogy saját múltbeli csalásait fedezze?

Figyelt kérdés

A cég ahol éveket dolgoztam azt a simlit játszotta hogy ki-be jelentette az embereit, hogy ne kelljen annyi járulékot fizetnie.

Felvettek valakit be lett jelentve majd fél év múlva ki. Majd pár hónapig nem volt bejelentve, majd újra be lett jelentve. Majd újra ki. és ez így ment évekig.

Én pl 5 évet voltam ott, de a tényleges össz bejelentett időm tán 3 évet tesz ki, mert a többi időben be se voltam jelentve.

És amikor felmondtam kiadják a kilépőket amiben leigazolják hogy 5 év folyamatos jogviszonyom volt, ami nem igaz, mert vagy 10 részletben dolgoztam ott az 5 év alatt.


Ilyenkor mi van? mi ennek a következménye? semmi?


2022. jan. 11. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelzed a hatóságok felé, akkor semmi.
2022. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A te kilépő papírodat szinte senki nem látja, és senkit nem is izgat. Az új cégnek is eléggé mindegy, hogy mi volt veled 5 éve.
2022. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Navhoz beviszed és rendezik a jogviszonyod
2022. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"És amikor felmondtam kiadják a kilépőket amiben leigazolják hogy 5 év folyamatos jogviszonyom volt"-ez az egész gyanús.menj be a NAV hoz és érdeklődd meg hogy mennyi munka iszonyod volt és ki fog derülni.vagy be voltál jelentve vagy nem,utóbbi esetben a nav vizsgálódni fog.
2022. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"menj be a NAV hoz és érdeklődd meg hogy mennyi munka iszonyod volt"


ezt én hajszálpontosan tudom mert már jártam a navnál és az oepnél is és látom az összes ki bejelentési kamut.

2022. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5) de az nem folyamatos bejelentés akkor.Tehát úgy dolgoztál ott hogy közben kiléptettek,amit ki fognak vvizsgálni.
2022. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"amit ki fognak vvizsgálni."


És rám nézve ennek milyen poz vagy neg folyománya lesz?


Mert ha neg, akkor érdektelen.

Ha semmi, akkor érdektelen.


Ha poz akkor érdekes, csak kérdés lesz-e?

2022. jan. 11. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak pozitív. Rendezik a jogviszonyod, szolgálati időnek fog minősülni és folyamatos jogviszony
2022. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!