Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem került előzetesbe a...

Miért nem került előzetesbe a lányverő férfi, ha egy egyszerű lopásért már előzetesbe került valaki?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Úgy gondolom, hogy előbbi jóval súlyosabb bűncselekmény, erőszakos bűncselekmény, utóbbi viszont csak vagyoni kárt okozott. Miért szigorúbb egy csak vagyoni káros bűncselekmény megítélése, mint egy személyi sérüléssel járó?



2022. jan. 12. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem szerepel az "előzetes" szó a lopásos cikkben, nem tudom, mit értesz alatta pontosan, de szerintem félreérted a dolgokat. Letartóztatás nem egyenlő börtön.
2022. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előzetesnek megvannak a kritériumai...


Ha nem állt fenn a szökés, bűntársakkal való összebeszélés veszélye, vagy nem jelent másokra veszélyt a bűnelkövető, akkor nem kerül előzetesbe..

2022. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Jó kérdés. Munkatáborban hasznosan lehetne használni az erejét. Napi 16 órában.
2022. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
A nőknek árt néha pár pofon. Ezzel sokan egyetértenek.
2022. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
"nem árt"- at akartam irni :)))
2022. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!