Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet megszabadulni...

Hogyan lehet megszabadulni egy mérgező embertől?(Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Kérlek vegyétek komolyan a kérdést, mert lassan arra a szintre jutunk, hogy akár életekbe is kerülhet.


Édesanyám 10+ éve hazahozta a párját. Illik tudni az emberről, hogy alkoholista, édesanyámat szóban bántalmazza, legalább heti rendszerességgel, illetve anyagilag is próbálja manipulálni. Édesanyám már jó ideje ki szeretné rakni a házból, hiszen nincs köztük semmilyen írásos nyoma annak, hogy élettárs, hasonlók, viszont (Nevezzük X-nek az élettársát) X nem hajlandó távozni, illetve nevetséges összegeket kér, amiért cserébe távozik. A ház édesanyám és édesapám tulajdona 50-50%-ban, így semmilyen tulajdonjoga nincs az illetőnek, viszont ide van bejelentve, mint állandó lakcím. Sajnos pontos jogi dolgokkal nem vagyok tisztában, de azok alapján amit olvastam, a beleegyezése nélkül kijelenthető a lakcímről. Amennyiben esetleg ez megtörténik, és továbbra sem hajlandó távozni, a hatóság kilakoltathatja? Illetve ha ez nem vezetne semmire, milyen tanácsokat tudnátok a figyelmembe ajánlani?

Ismételten kérlek Titeket, hogy komoly válaszokat adjatok, akár jogi tudás, akár tapasztalat által.



2022. jan. 15. 19:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. Igen, Magyarországról beszélünk. Közben mint többedjére is kiderült (Válasz korábbi kérdésre), édesanyám igenis ki akarja rakni, viszont fél tőle. Az illető többször fenyegetett minket, hogy ha kirakjuk, ránkgyújtja a házat. Továbbá édesanyám azt feltételezi, hogy az illető ha kirakta, megkeresheti az utcán, és lelövi, mert nincs veszítenivalója. És sajnos igen, ebből az emberből kinézhető. Viszont ezeket az ember hogyan tudná bizonyítani, ha nincs hangfelvétel róla, illetve a rendőrség maximum abban az esetben tudna tenni, ha ténylegesen tettlegességig fajul, ami ugye már senkit sem vígasztal, hiába kerül az illető börtönbe. Ezeknek fényében őszintén bevallom, a legegyszerűbb módot talán annak tartom, ha föld alá teszem. Persze ez nem legális, nem leszek tőle hős, valószínűleg magammal sem tudok utána együtt élni, de nem fogom megvárni, amíg a családomból valaki huny el, miközben ezt az illetőt senki sem bánná, ha megszűnne létezni. Továbbra sem tudom mi a megoldás, de amit fentebb írtam, az a legbiztosabb módja annak, hogy a családomból senki ne veszítse el az életét. Abban az esetben elég nehéz dolga lenne.
2022. jan. 16. 18:14
 12/17 anonim ***** válasza:
Van lőfegyvere a hapsinak??? Ott tartja nálatok?
2022. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Még csak az kéne. Előre szólok, nem rasszizmus, de mivel az a kategória, ezáltal annyiból állna neki beszerezni egyet, mint nekem elmenni a boltba venni egy kiló kenyeret. Amiről tudok, hogy rendelkezik vele, az légpuska, de legjobb tudomásom szerint ebben a házban/kertben nincsen lőfegyver.
2022. jan. 16. 18:22
 14/17 anonim ***** válasza:

"Az illető többször fenyegetett minket, hogy ha kirakjuk, ránkgyújtja a házat."

Ez életveszélyes fenyegetés, ami miatt fel lehet jelenteni, nem?

2022. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13: szóval cigány?
2022. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14/15 Sajnos nem készült róla felvétel. Bizonyíték nélkül pedig semmire nem megyek még ha bejelentem is.

15/15 Igen.

2022. jan. 16. 22:46
 17/17 anonim ***** válasza:

"Bizonyíték nélkül pedig semmire nem megyek még ha bejelentem is."

Nem a te dolgod bizonyítani, hanem a nyomozóhatóságé.

Ha nem teszel feljelentést, semmiféle nyoma nem lesz, tehát amikor majd még nagyobb lesz a baj, akkor kezdheted nulláról, hogy végre valami változás legyen. Ha viszont bejelented, akkor minél kisebb településről van szó, annál nagyobb az esély rá, hogy jobban oda fognak figyelni rátok pont azért, hogy ne legyen még nagyobb a baj, ha meg mégis lesz, akkor legalább lesz majd mire hivatkozni: hogy nem először fordul elő, hiszen korábban is volt már feljelentés.

2022. jan. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!