Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eljuthatunk valamikor egy...

Eljuthatunk valamikor egy olyan pontra, mikor sokkal jobban fogják büntetni a gyermek bántalmazókat?

Figyelt kérdés

Amerikában történt az eset amúgy.



Közel hetven év után először végeztek ki nőt az Amerikai Egyesült Államokban. Lisa Montgomery 2004-ben különös kegyetlenséggel megölt egy terhes nőt, ám halálbüntetése heves indulatokat váltott ki Amerika-szerte. Montgomery ugyanis számos mentális zavarral küzdött, melyek tragikus gyerekkorára vezethetők vissza.


Apja folyton abúzálta, és volt hogy árulta más férfiaknak akik szexuálisan kihasználták. Mikor nem elégítette ki őket, közösen megverték.


Itt a cikk: [link]


Elég borzalmas dolgokat élt át, és borzasztó, hogy egy őt abúzáló sem lett elítélve. Szomorú, hogy ilyen gyerekkora volt. Azt be kell látni,hogy a sok feldolgozatlan trauma potenciális veszélyforrássá tette őt a társadalommal szemben.


Ezért kellene sokkal szigorúbban büntetni a gyermekbánalmazókat, mivel ez sokrétűbb bűncselekmény, amit elkövetnek.


Ti mit gondoltok?



2022. jan. 17. 08:38
 1/3 szántóvető ***** válasza:
51%
nem.ez már beépült a társadalmunkba és az igazságszolgáltatás szemet huny fölötte.egyetlen országban sem tudsz bebörtönözni százezreket mert nincs rá kapacitás. [link]
2022. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

értelek kérdező. Ez nagyon szomorú és nehéz dolog, mert sok esetben ezek a bántalmazások ki sem derülnek, mert egyik sem (bántalmazó, áldozat) nem beszél róla. És igen, az ilyen mély kisgyermekkori traumák tudják az embert egy igen veszélyes mentális személyiséggé tenni, ami ellen már sokszor még a szakorvosi kezelés is kevés.

Ahhoz, hogy időben fel lehessen ismerni ezeket, azt kellene sugallni a médiában, hogy MERJÜNK erről beszélni. A gyermek felismerje, hogy amit vele tesznek, az nem jó és MERJEN segítséget kérni és legyen olyan, aki segít.

2022. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először a felismerést kellene javítani, hogy a gyermekekkel foglalkozók, családtagok meg maguk az áldozatok is észrevegyék, hogy valami nem normális történik. Jelenleg a csendes, visszahúzódó gyerekkel nem törődnek, mert legalább nincs gond vele; míg az agresszívvel meg csak ordibálnak, s a szülőknek szólnak, hogy jól "neveljék" meg.

Saját tapasztalat, hogy amikor a diszlexiámat vizsgálták, az elbeszélgetésen a nő kérdezett tőlem valamit, amire én tudhattam a választ; anyám viszont felülordibált az első mondatom legelején, s a nő szerint én voltam a rossz, amiért próbáltam volna legalább egy mondatot befejezni. Ez valójában verbális erőszak egy formája, mindkét szülőm ilyen, rám is nyomta ez a bélyegét. A nő meg teljesen dilettáns, nem ért a munkájához, nem kellett volna ott dolgoznia.


Egyébként gyakori, hogy a környezet is elősegíti a bántalmazó kapcsolatokba kerülést, mert a féltékenykedésre azt mondják, hogy csak nagyon szeret és félt (valójában birtokolni és uralkodni akar), ha meg kikel magából vagy bántalmazni kezd a másik fél, akkor az áldozat megkapja a "tudod, hogy milyen, minek tetted" szlogent.

2022. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!