Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyai ágon olyan családból...

Anyai ágon olyan családból származom, akik nagyon régen a mai Románia (Erdély) területén élő nemesek voltak, erre anyám neve egyértelmű bizonyíték. Igényelhetek így román állampolgárságot?

Figyelt kérdés
A romániai település nevét is tudom, esetleg megéri nekik írni ezzel kapcsolatban?

2022. jan. 17. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Felmenő miatt nem lehet román állampolgárságot kérvényezni, ahogy elnézem.

[link]


Mondjuk az lenne a fura, ha lehetne... "Nagyon régen" Erdély pont nem Romániához tartozott.

Nekem pont úgy van magyar állampolgárságon erdélyiként, hogy a felmenőim magyar állampolgárok voltak.



Amúgy neked ez miért fontos? Nekem a magyar azért fontos, mert nekem a tudat fontos, hogy így legalább papíron is kicsit kevesebb közöm van Romániához, s több Magyarországhoz. De te román állampolgársággal max bizalmatlanságot és megvetést kapsz (másoktól). Ha nem érzed magad románnak, akkor csak károd lenne belőle.

2022. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A román állampolgárság megszerzésének feltételei és leírása:

[link]

2022. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Ekkora hülye egy kérdést már bocs.


1. Az őseid szégyellik magukat.

2. Nagyon meglepődnének, hogyha látnák hova lett Erdély, meg az erdélyi nemesség...


Azon meg főleg, hogy egy leszármazott ilyen kérdést ír ki.


Semmi köze a román állampolgársághoz a magyar nemességhez. Előbbi amúgyis a magyarság eltüntetésén munkálkodik. Majd persze -ha van-, a román állampolgárság mellé nagy mosollyal kapsz egy kulcsot is a kastélyhoz. Földterülettel.

2022. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Küzdeni fogok a román állampolgárságért.
2022. jan. 21. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

4


Egy egyszerre szomorú és nevetséges...



Főleg mivel, ha voltak felmenőid akik nagyon régen a mai Románia (Erdély) területén élő nemesek voltak, valószínűleg nem románok voltak.

2022. jan. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
91%
Megtudhatnánk anyukád nevét ?
2022. jan. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

#6


Biztos valami "Szopeszku".


Sok sikert a közdelemhez, te elfajzott "magyar" nemes!

2022. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hungary és Románia testvérnemzet. A nyelvcsalád különböző, de szükségünk van egymásra.
2022. jan. 22. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd...


15.századig az én családom, egy erdélyi magyar Birtokos nemesi család volt.Területek,erdők, és 1-2 kisebb falu tartozott a családom alá.


Rivalizáltak a felmenőim ott erdélyben,egy román nemesi családdal,a földek területek címek miatt.



Rivalizálásból persze az én családom jött ki rosszul,nagyban köszönhetően az akkori erdéyi vajdának (aki lengyel származású volt)birtokvesztésre,vagyonelkobzásra ítélte a családomat.


Az összes föld,terület,címeket elvesztettük.



Van egy ilyen szóbeszéd a családban,hogy állítólag a családomnak bosszúvágytól félve az éjszaka leple alatt kellett, elmenekülnie az otthonából,menekülés közben pedig több láda ezüst dénárt és aranyforintot,ékszereket ástak el,azzal hogy majd vissza mennek érte,persze sose lettek meg a ládák.


Sose igényelnék román állampolgárságot.

2023. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Abba az időben minden nemes magyar volt .
2023. jan. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!