Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lezárult a nyomozati...

Ha lezárult a nyomozati szakasz és átküldték az ügyészségre az ügyet akkor mennyi idő múlva lesz döntés?

Figyelt kérdés
Már letelt a 30 nap, dec. elején hívott a nyomozó, hogy lezárta a nyomozást. Ellenem volt az eljárás de megtérítettem az okozott kárt, a sértett nem tart igényt további kártérítésre. Nem kellett volna már valami értesítést kapnom?
2022. jan. 18. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Iratismertetés meg volt?


Ha nem, akkor az még vissza van.


Ha igen, akkor várj türelmesen. 30 nap? A büntető-ügyekben általában hónapokban kell mérni a reakció-időt. XD


Mondjuk nálad sanszos, hogy nem fognak vádat emelni, mert az okozott kárt a vádemelés előtt megtérítetted, és így a bíró szinte biztos hogy nem fog semmi komolyat adni. Lehet hogy megúszod ügyészi megrovással, ami annyit tesz hogy behív az ügyész, és lebax, hogy ilyent még egyszer ne csinálj!


Következő átmeneti megoldás a bítói figyelmeztetés, ami ugyanaz, csak bíróval. Egyik sem jár priusszal.

2022. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen kikértem a nyomozótól a nyomozati anyagot amit elküldött postán. De ez mind december eleji történet
2022. jan. 18. 10:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy lefullad az ügy mint azt már írtam, vagy február vége-március eleje körül kapsz majd levelet a vádemelésről.


De az még csak a vádemelés.


Utána valamikor majd kapsz levelet a bíróságtól is újabb hónapok múlva, hogy mikor lesz a tárgyalás. Kb a kézhezvételtől számítva 90 nap.


Majd szeptember környékén olvasd vissza ezt a türelmetlen kérdésed! XDXDXD

2022. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj én pont most ültem büntetőügy miatt letartóztatásba 8 és fél hónapot.


2021 április 30-tól őrízetben, május 3- tól 2022. január 13-ig letartóztatásba voltam kisebb értékre üzletszerűen és a jogosult vagy a használó beleegyezése nélkül megtévesztéssel elkövetett lopàs vétség miatt.


2021. október 18-án fejezte be a rendörség a nyomozást, már aznap az ügyésznél volt az ügy, mert elektronikusan küldte el a rendőrség az űgyésznek. Vádirat 2021. november 11-én lett, amit a bíróság november 15-én kapott meg, majd 2022. január 13-án előkészítő űlés volt, amelynek keretében ítélet született éy azonnal szabadultam mert az ügy másodfokra megy.


Azaz a nyomozás lezárása után gyorsan pörögtek az események, mert hamar ítèlet lett.


Ez tapasztalat, az èn ügyem, de minden ügy más.

2022. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elég vegyesek a vélemények remélem azért nekem is ilyen gyorsan fog pörögni az ügy. Nem akarok ezen stresszelni hónapokig
2022. jan. 18. 14:28
 6/10 anonim válasza:
58%
Mit parázol leülöd oszt csá. Én is kibírtam 10 évet ép ésszel.
2022. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem leülős de jó lenne tudni hogy most 50 ezer lesz vagy 300 a bünti
2022. jan. 26. 11:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Jött a papír közvetítői eljárásra tették az ügyet. Kíváncsi leszek rá
2022. jan. 31. 14:19
 9/10 A kérdező kommentje:
21.-én megyek, elég gyors volt
2022. febr. 8. 11:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Megvolt a beszélgetés, 1 hónap múlva záródik le az ügy. Gyors volt!
2022. febr. 23. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!