Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módon lehetne a befizet...

Milyen módon lehetne a befizetett összeget visszakérni?

Figyelt kérdés

Nemrégiben befizettem 200.000 forintot egy ilyen noname iskolában.

Természetesen aláírtam egy szerződést de másolatot nem kaptam róla,semmi papírt nem kaptam.

Na most a sulit ott kellett hagynom mivel mint kiderült csaltak a és pótvizsgadíj néven még több pénzt akartak rajtam bevasalni. Felkerestem a hivatalt de igazat adtak,és a jogszabály is igazolja hogy nekem van igazam.

A kedves c típusú igazgató az összes hallgatónak belehazudott a képébe,és teljesen másról tájékoztatott mint ami a törvényben van. Kiderült az is hogy egyik "oktatónak" sincs tanári diplomája,és a végzettségükről is hazudnak a közösségi oldalukon. De ugye a törvény állítólag lehetővé teszi hogy magániskolában nem muszáj a tanári végzettség.


Természetesen felkerestem az "igazgatót" de ő fenyegetőzve,több pénzt követelőzve,ordibálva elhajtott. (Persze míg nem fizettem addig jó pofizott).

De még a szerződés másolatát sem láthatom mert nem adják ki.

Azt bevallotta hogy több ember is van aki számára problémás volt. Gondolom futnak a pénzük után ők is.

A hivatal nem tud eljárni mert magán fenntartású intézmény.


Így nem tudom hogy milyen módon lehetne jogi elégtételt venni?

A többi problémás esetet meg nem tudom felkeresni.


Szembe szállni meg nem nagyon merek vele mert mint említettem a kisebbségtől származik de amúgy a művelt formából. Meg amúgy egy nagyképű gennyláda.



2022. jan. 24. 15:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, és akkor lehet egy levelezőcsoportot összehozni, stb. vagy messengeren, ha mindenki elérhető ott.
2022. jan. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként én is az #5-ös javaslatát ajánlanám, a fizetési meghagyásos módszert.
2022. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

De komoly védekezési lehetőségük lesz, ha az eset után nem indítasz eljárást, és továbbra is jársz a suliba. Tudod: ráutaló magatartás elfogadod a szolgáltatást.

Tehát ügyvéddel, stb. bemenni, és jegyzőkönyvet felvetetni, stb. és otthagyni az egészet. De akkor még mindig csak ott tartasz, hogy magadat mented, de a többieket szarban hagyod.


VISZONT: ha ezt az oktatást az állam fizeti, akkor nem te kapod vissza a pénzt, hanem az államot illeti a kártérítés, és örülhetsz, ha, új tanfolyamra iratnak. Ilyenkor annál is panaszt kell tenni, aki állja ezt a tanfolyamot, pl. munkaügyi központ.

2022. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Már kiiratkoztam.

Elindították az eljárást.

Teljesen magániskola,magán cég üzemelteti.

De az igazgató aki cégvezetőnek van bejegyezve azt állítja ő csak egy alkalmazott.

Azt mondja rengeteg embert perelt már be rágalmazásért,mert ő azt is annak vette hogy más időpontot kértem tőle hogy a vitát lezárhassuk. Állítása szerint jogi végzettsége is van.


Beszéltem közjegyzővel, de meg kell várni hogy a Szerződést a hivatal ki kérje. Utána tudunk lépni.

A suliba nem tud bejönni mert csak akkor csinálhat felvételt és jegyzeteket ha a jelenlévők beleegyeznek. Hát nem fognak.

2022. febr. 2. 15:45
 15/15 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy blöfföl, hogy elbizonytalanítson. De ha nem, akkor sincs semmi vész.


"galmazásért,mert ő azt is annak vette hogy más időpontot kértem tőle hogy a vitát lezárhassuk"

Keress rá a google-ra, hogy mit jelent a btk szerint a rágalmazás, és akkor egy jót nevetsz ezen a félörültön. Nehogy beszarj már!


Szerintem lehet tenni feljelentést az ügyben, és akkor házkutatást tartanak, lefoglalhatják az iratokat, stb.


Csak 1. tipp.

2022. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!