Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok, hogy mi...

Mire számíthatok, hogy mi lesz a másonfokon?

Figyelt kérdés

Tavaly december 6-n a Békéscsabai Járásbíróság 2 év 3 hónapra ítélt.


Az ítélet ellen én és a védőm felmentésért fellebbezett, míg az ügyész súlyosításért, hogy a börtön a 6 év kőzépmértéket jobban közelítse.

Fellebbezésem kimondása után kértem.a nyilvános űlést, mert én mindenképpen meg szeretnék jelenn, utolsó szó jogán beszélni.


Ma a Törvényszékről jött egy papír, hogy helyt adnak a nyilvános ülésnek, viszont az időpont nincs kitűzve még.


Viszont én úgy gondoltam, hogy az, hogy nyilvános űlés legyen, azt fenttartom, én viszont nem utaznék el a Dél Alföldre a nyilvános űlésre mégsem, mert nem kötelező. Legalább nem megy el több ezer fori t utiköltségre és ott még kaja stb, mikor itthon anyukám főz, ráadásul nem megy el egy egész nap. Az ügyész sem lesz ott, én sem, az ügyvèdem ott lesz és én meg az utolsó szó jogán e-mailben elektronikusan benyujom a védekezésem, és hogy hivatalos legyen az e-mail beszkennelrem a személyi igazolványom, lakcímkártyám és ezen felűl minden adatom közlöm és beadom elektronikusan az utolsó szó jogàn beszédem.


Ha nem muszáj, nem megyek, mert jártam én annyit mostanában tárgyaláson, hogy herótom van tőle.

Majd a nyilvànos ülés végén felhívom még aznap az ügyvédem és elmondja, hogy mi lett.


A Járásbíróság hangsúlyozta, hogy nincs közvetlen bizonyíték, hanem az egész este története egy összetett láncolatú bizonyítékot alkot.


Mire számíthatok másodfokon:

Felmentés,

Helybenhagyás, vagy súlyosítás?


És ugyan én akartam a nyilvános űlést, de nem lesz következménye ha nem jelenek meg?



2022. jan. 26. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem az ügyvédedet kérdezed meg erről?
2022. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit követtél el?
2022. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmit.
2022. jan. 26. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Rabmást követett el levike. A saját vallomása is alátámassza, csak egyszerűen hülye a jogértelmezéshez és a bírói jogalkalmazáshoz és kúriai állásfoglaláshoz. Különös figyelemmel arra hogy itt nem is kell, hisz ha a lopott pénz megtartása érdekében lefújaz valakit gázzal az bizony megtartásos rablás levike! Ezt bekellett volna ismerni az elején, előkészítőn!
2022. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Így fejből azt hiszem, hogy a Be 7.paragrafus (4) szakaszírja le, hogy:


A kétséget kizáróan nem bizonyítotg cselekményt nem lehet a terhelt terhére róni.


Remélem lesz esze a másodfokú tanácselnöknek, mert máskülönben, ha jogerősen elítélnek, akkor megb@szatom őket az emberi jogok bíróságával.


De te is ott dolgozol kedves ügyésznő a Csabai ügyészségen.

2022. jan. 26. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert levike. Majd a bv-be ne felejts el szótárat vinni hogy megírhasd a beadványod.
2022. jan. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hülye ügyészasszony.
2022. jan. 27. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!