Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok, ha velem...

Mire számíthatok, ha velem szemben garázdaságot követtek el és kitört a fogam? Behajtható az illetőn a fogam kezelésének költsége?

Figyelt kérdés
Egy szórakozóhelyen egy illető nagyon ittas volt, összekevert valakivel, odafordult hozzám, lefejelt és kitört a fogam. Rendőrt hívtam, előállították, engem tanúként hallgattak ki. Ha jól tudom egy ilyen esetnek van egy büntetőjogi és egy polgárjogi vonzata, tehát perelés útján az illetőtől be lehetne szedni a kezelés összegét (kb 50-100 ezer körül van). Mit tanácsoltok?

2021. nov. 13. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A fogpótlást a TB állja.
2021. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáldd meg.

Én az ilyennek a gatyáját is leperelném, legközelebb meg fejelje le a falat.

2021. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Fajdalom dij is jar es termeszetesen karterites is! Ha az elkovetonek van valami biztositasa, mar mehetsz is az igenyeddel. Elso sorban szerintem a rendorsegnek kellene jelezned, hogy ilyen igenyed van es majd elmondjak mit csinalj.
2021. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!