Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megkaptam az új személyimet,...

Megkaptam az új személyimet, viszont a mo.hu szerint az ideiglenes személyim érvényes, miért van ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül 2 héttel ezelőtt megkaptam a személyi igazolványomat. 2 nappal később bementem a kormányablakba, hogy aktiválják a chip-et + a két telefonszámot akartam módosítani. Az aktiválást még engedte a rendszer, a telefonszám módosítását már nem. Azt mondta az ügyintéző, hogy pár nap múlva érvényesítik a személyimet. Az ideiglenes személyit nem kérte vissza. A magyarország.hu oldal segítségével le lehet kérdezni, hogy az okmányunk érévnyes-e. Az oldal szerint az állandó személyim nincs nyilvántartásban, az ideiglenes személyim meg érvényes. Szerintetek mit kéne csinálnom, hogy ne az ideiglenes személyim legyen érvényes, hanem az állandó? Vissza kéne küldenem az ideiglenest?

2022. jan. 27. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lassú az átfutási idő.
2022. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
epapir.gov.hu-n írj egy levelet a fővárosi/megyei kormányhivatal kerületi/járási hivatalának.
2022. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!