Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok birtokvédelmi...

Mire számíthatok birtokvédelmi eljárásnál?

Figyelt kérdés

Van egy kiadott lakásom egy társasházban. Az egyik szomszéd megfenyegetett, hogy birtokvédelmi eljárást indít a jegyzőnél, mert hogy hangosak a bérlőim.


Mire számíthatok? Mire kötelezhet a jegyző?

Bérlőkkel természetesen szerződtem, határozott időre, de a szerződésünkben nem szerepel olyan kitétel, hogy hangoskodás vagy házirend megsértése esetén távozni kell.

Így mire számíthatok ezzel kapcsolatban?



2022. jan. 28. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha te vagy a tulaj, akkor neked van az ingatlanban rendelkezési jogod, így téged fognak megbüntetni.
2022. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt lehet tudni, csak pénzbüntetés és mennyi?
2022. jan. 28. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Egy-kétszázezer és eltiltás a további jogsértéstől. Gondolom.
2022. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen nem igaz. Bérbe adott lakásban nincs a tulajdonosnak rendelkezési joga, belépni is csak akkor szabad neki, ha a bérlő megengedi neki. Havonta egyszer a bérlővel megállapodott időben bemehet szétnézni, egyben van-e még a lakás, ennyi az összes joga.

A bérlet azt jelenti, hogy a lakás birtoklását és minden használattal kapcsolatos jogot adott időre átengedi a tulajdonos a bérlőnek, tehát onnantól neki semmihez nincs köze.

A szomszéd indíthat birtokvédelmi eljárást, de nem a tulajdonos, hanem a bérlők ellen. Ha hivatalosan, szerződéssel van kiadva a lakás, akkor a bérlőt az égvilágon semmilyen hátrány nem érheti.

2022. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

"A bérlet azt jelenti, hogy a lakás birtoklását és minden használattal kapcsolatos jogot adott időre átengedi a tulajdonos a bérlőnek, tehát onnantól neki semmihez nincs köze."


LOL

Ez érdekes lenne. Eleve, azt a jogot engedi át, amiről a szerződés szól.

A használat jogát általában igen. De nem minden jogot, sőt, bizonyos jogok gyakorlását nem is engedheti át, még ha akarja sem.


"Bérbe adott lakásban nincs a tulajdonosnak rendelkezési joga"


Ez meg pláne.

Tehát azt mondod, hogy a tulaj a kozgyűlésen nem szavazhat, ha a lakását bérlik? Ez ugyanios a rendelkezési jog gyakorlása.

Azt mondod, hogy a tulaj nem felelős anyagilag az alatta lakó beázásáért? Ez meg a tulajdonosi felelősség.


Bérbeadás esetén a bérbeadó, tehát végső soron a tulaj felel minden olyan kárért, amit a lakás használója okoz harmadik személynek. Aztán ő ebből a felelősségből eredő anyagi helytállását átterhelheti a bérlőjére, ha tudja.

A bérbeadó felel azért is, hogy a házirendet az ingatlana használói is betartsák. Ennek elmaradása esetén a felelősség kizárólag őt terheli.

2022. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Te kevered a szezont a fazonnal.

Nyilvánvalóan a bérbeadó a lakás HASZNÁLATÁVAL kapcsolatos jogokat adja át a bérlőnek, ezekhez a bérlet időtartama alatt nincs köze.

Tehát nem kell idekeverni a lakás TULAJDONJOGÁBÓL adódó jogokat (és kötelezettségeket).

Ha a tulajdonos lakik a lakásban, és a vendége zajong, az a tulajdonos felelőssége. Ha bérbe adta a lakását, akkor a lakó viselkedésére nincs ráhatása, nem is feltétlenül kell tudnia róla, ebből adódóan nem is vonható felelősségre.

Ha mondjuk én egy bérelt autóval kivasallak téged, akkor szerinted kit fognak büntetni: engem, vagy az autó tulajdonosát?

2022. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!