Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az tényleg igaz hogy egyeneság...

Az tényleg igaz hogy egyenesági rokonok teljesen legálisan tudnak egymásnak úgymond " eladni " ingatlant hogy nem is cserél gazdát a pénz ?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég azt hallottam hogy létezik egy olyan jogi módszer amelyet egyenesági rokonok tudnak igénybe venni , ami abból áll hogy papíron úgymond " eladnak " egymásnak egy ingatlant úgy hogy a vevő tulajdonképpen nem ad pénzt az eladónak ...


Állitólag ennek a módszernek az a lényege hogy egy ilyen jellegű adás vétel lebonyolítása után , lehetősége lesz a feleknek arra hogy illetékmentesen vásároljanak ingatlant , azon a címen hogy ( legalábbis bizonyos esetekben ) ha már van eladott ingatlanod akkor nem kell fizess illetéket ha azt követően ingatlant vásárolsz ...


Szóval van e bármiféle igazság ebben a dologban amit hallottam ?


És ha igen akkor mi ennek a jogi módszernek a pontos illetve hivatalos törvényben foglalt megnevezése ?



2022. febr. 1. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozási szerződés. Egyenesági rokonok esetében nincs illeték. Sokan élnek vele. Pl. ha az örökséget életükben el akarják osztani. Vagy az örökösnek adják, mert eladásra kerül halál esetén az ingatlan, ha eltelik 5 év nem kell adót fizetni. Esetleg nem kell majd a hagyatéki tárgyalást megvárni az eladással.
2022. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen most hogy mondod már találtam is egy linket erről : [link]


Csak azt nem értem hogy akkor miért mondják azt egyesek hogy úgymond papíron " eladják " egymásnak az ingatlant a szerződő felek , amikor ( legalábbis a link szerint ) nem arról van szó ...


Amúgy meg köszönöm a választ !

2022. febr. 1. 09:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ahogy más lehetőségeket, nyilván ezt is van aki ügyeskedésre használja, de alapvetően az egyenesági rokonok közötti illeték mentes ajándékozásnak a lehetősége azért van, mert már az örökösödésnek sincsen illetéke ilyen rokonság esetén, és egy családon belül kerül egyiktől a másikhoz. Ha belegondolunk, akkor az ha én a megszerzett ingatlanomat neki ajándékozom a gyerekemnek hivatalosan, az nem jelent mást, mint ami eddig i az övé IS volt, mivel a gyerekem, most már hivatalosan is a nevén lesz.

Nyilván ezzel is vissza lehet élni egy fokig ahogy írtad a kérdésben, de ez nem tömeges. Kizárni csak úgy lehetne ha a nagy többségtől vennénk el a lehetőséget a normális alkalmazására.

2022. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor volt ez a papíron eladni dolog, amíg nem volt illetékmentes az ajándékozás vagy öröklés. Kvázi egy adas-veteli szerződést kötöttek, de pénzt rendesen nem adtak át. Az is ajándékozás volt, csak a fizetést akartak elkerülni. Ma ennek már semmi értelme nincs. Szerencsére változott a jogszabály.
2022. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!