Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Svájci munka szerződésem van...

Svájci munka szerződésem van egy folyami hajós céggel. Ha nem adatom be az COVID elleni oltást, felbonthatjak a szerződésem?

Figyelt kérdés

Éves (Permanens) pincéri szerződésem van, melyet 2017-ben irtam alá. A covid miatt kurzarbeiton is voltam, iden viszont azt mondtak, aki nem rendelkezik érvényes zöldkartyával, vagy vaccin certificate-val, annak felbontjak a szerződését.


Megtehető? Ha igen, jogosult leszek munkanélküli segélyre, vagy végkielégítést fog fizetni a cég? Mire szamithatok?


A betegsegen atestem, igy jelenleg április 19-ig érvényes dokumentumaim vannak...



2022. febr. 2. 01:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
34%

Ezt komolyan nem értem:

Megéri a munkád elveszíteni egy szaros oltás miatt???

Arról nem is beszélve, hogy egy olyan munkakörben vagy, ahol fokozottan veszélyben vagy.


Van nekem is ilyen hülye ismerősöm, az egész család kovidos megint, van, aki harmadjára. Ezúttal sikerült kórházba is kerüljön, és még az előző kettőt sem heverte ki (poszt-kovid, a szíve és a tüdeje sem 100%os már és csak 45 éves!)

2022. febr. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy megteheti a cég, nem fog járni végkielégítés, munkanélküli nagy eséllyel igen (Svájci szabályokat nem ismerem, magyart kaphatsz)
2022. febr. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
59%
Fel. A svejci még a németnél is gyökerebb népség.
2022. febr. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
A cegnek joga van felmondani, ha ugy dönt, hogy az oltas egy feltetel naluk. De mi az a zöld kartya? En ilyenröl nem tudok. A QR Codos Zertificate ervenyes csak, tehat papir forma (sarga füzet) nem.
2022. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nem bonthatnak szerődést.


“Impfzwang


Ein Impfzwang würde bedeuten, dass man zu einer Impfung gezwungen wird. Das heisst: Notfalls wird effektiv eine Impfung durchgeführt – gegen den eigenen Willen. Wie bereits erwähnt, gibt es den Impfzwang in der Schweiz nicht und es gibt dafür auch keine gesetzliche Grundlage. Für die Schaffung einer solchen gesetzlichen Grundlage würden extrem hohe Hürden gelten und es ist fraglich, ob eine solche verfassungsmässig überhaupt zulässig wäre. Aktuell ist in der Verordnung zum Epidemiegesetz sogar explizit festgehalten, dass eine Impfung nicht mittels physischem Zwang erfolgen darf”

2022. febr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
18%
Maszkot legalább hordod?
2022. febr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
*6- Das wäre kein Impzwang! A kerdezöt nem kenyszeriti a ceg az oltasra! Ha akarja, beoltatja magat, es dolgozhat ott tovabb, de ha nem akarja az oltast, akkor a cegnek joga van kikötni, hogy ö csak oltottakkal akar dolgozni. Egyebkent a munkavallaloknak erös jogaik vannak Svajcban, meg lehet probalni az Arbetisgerichtnel.
2022. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
47%
Ne oltasd be magad! Másik állást találhatsz még, de másik életed nem lesz.
2022. febr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
4%

Te 8-as!


Nem tudod értelmezni a szöveget vagy nem olvastad el a belinkelt részt? Ejakuation preacox. Már megint korán sült el a puska.


Az “Imfzwang” csak a főcím. Az alatt taglalja, hogy ugyan a munkaadónak utasítási joga van de nem kötelezheti a munkavállalót az oltás felvételére mert semmi jogi alapja nincsen.

2022. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg a 8-nak igaza van.

A pincerfiu orszagokat szeretne latogatni, aprilisig ervenyes oltasi igazolassal. A legtobb orszagba, plane repules teren min. 3 oltast kernek, vagy 2 oltas+pcr tesztet. Ez csak a belepeshez a lehetoseg. Na akkor adjuk mar ossze azt az 1+1-et.

Nem fognak veled szorakozni. Adasd be ha fontos a munkad, ha nem, keress masikat.

2022. febr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!