Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszédom bármiféle...

Ha a szomszédom bármiféle papír nélkül adja ki szálláshelynek (leginkább hangoskodó külföldieknek) az ingatlanját, kinél kell bejelenteni? Önkormányzat? NAV? rendőrség? ÉS milyen következményei lehetnek rá nézve?

Figyelt kérdés
Tudom hogy házmester tempó, meg a feljelentők országa vagyunk, de akárhányszor próbáltam megkérni, hogy legyen szíves tájékoztassa a vendégeit, hogy ne tartsanak hajnalig tartó házibulit, meg a gangon ne üvöltözve járjanak, mindig annyi választ kaptam hogy jóvan. Most sem feljelenteni szeretném, csak szeretném hogy lássa, valamennyire utánajártam kihez kell fordulnom és ennek rá nézve milyen következményei lehetnek
2022. febr. 3. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Kulázz az ajtajuk elé minden nap! 💩
2022. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lehet tényleg ezt kéne, de próbálom diplomatikusan (vagy jogszerűen) intézni a dolgot
2022. febr. 3. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Abban nem lehetsz biztos, hogy nincs bejelentve a bérbeadás. Amikor éjjel zajonganak, akkor kihívni a rendőrséget. Az önkormányzathoz is lehet bejelentést tenni. Ez egy társasház? Más lakókat is zavarnak?
2022. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
Senkinél.
2022. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha arról van szó, hogy nem fizet pl idegenforgalmi adót meg ilyesmit, akkor önkormányzat.


Ha meg hangoskodnak éjfélkor, akkor simán rendőrség, csendháborítás miatt.


A kettő két külön ügy.

2022. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha a szomszédom bármiféle papír nélkül adja ki szálláshelynek"

Mi a mamámék házát (örökség) szerettük volna kiadni munkásszállónak, viszont ahhoz papírok kellenek.

Biztosat nem tudok írni, mert nem jártunk utána, de elvileg a munkaügyi központban is be kell jelenteni, hogy kiadhasd, különben cégek számára, mint munkásszálló nem tudod kiadni.


Közelben felénk is van munkásszálló, de mi jóban vagyunk a tulajjal, ha valami olyan van messengeren ráírunk, és szól nekik telefonon, hogy hagyják abba, de volt olyan is, hogy más szomszéd rendőröket hívott rájuk a mulatozásaik miatt.

2022. febr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jelencsd föl a büdöseket. Maj megbánnyák.
2022. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lett valami belőle?
2022. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
lett, meguntam az egészet, időközben eladtam a lakást, és kiköltöztem óbudára, lakótelepre, (amitől mindig is óckodtam), de meg kell mondjam, ennél pozitívabb csalódás sehogy nem érhetett volna. Nincs körfolyosó, nincs zajongás, nem bérlőkkel, meg airbnb-sekkel vagyok körülvéve, hanem lakástulajok laknak mindenhol. Előbb kellett volna ezt meglépnem.
2022. jún. 27. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!