Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A feleségem nevén levő lakást/...

A feleségem nevén levő lakást/ örökös amúgy is én lennék/ jobb még az életében a nevemre íratni?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon morbid a kérdés,de sajnos nagyon rossz állapotban van,és szeretném elkerülni az örökséggel való /tortúrát,ha van ilyen/ soha nem intéztem /Köszönöm a megértéseteket----semmi rossz szándék nem vezérel!!!!/

#család #feleség #örökség #illletékmentes
2022. febr. 7. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nincs ebben semmi morbid, nálunk is így volt. A kocsit is eleve úgy vettük, hogy én vagyok a tulaj, hogy az örökösödésnél ezzel máűr ne kelljen foglalkozni, pedig még jogsim sincs :D

Ha az illető még jogilag cselekvőképes, akkor egy ajándékozási szerződéssel megoldhatóh hogy az ingatlan a nevedre kerüljön.

2022. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
erdemes
2022. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis te leszel az egyetlen örökös, akkor tökéletesen mindegy, hogy most kerül a nevedre, vagy a feleséged halála után 1-2 évvel. (Jó nagy az átfutási idő.)

Hagyatéki tárgyalást úgyis kell majd tartani, akárkié is lesz akkor épp a lakás. És házastárs esetén így is, úgy is illetékmentes a dolog, csak az eljáró személy díját kell fizetni. A hagyatéki nem tortúra, csak egy negyedórás elfoglaltság, ha mindent te örökölsz.

Egy esetben érdemes most megcsinálni az ajándékozásit: ha a halála után azonnal el akarod adni a lakást, mert mondjuk költözést tervezel.

2022. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ,nagyon hasznosnak itéltem,annyit szeretnék még kérdezni az "eljáró személy" alatt az ügyvédet érted? Én lennék az egyedüli örökös/cca 30 évi házasság után-együtt vettük-csak nekem is van egy másik lakásom stb./ Ennek általában (ajándékozás) mennyi a költsége? Tudom illetékmentes családon belül .de ügyvédi és egyéb költségek ,általában mibe kerül?
2022. febr. 9. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért írtam eljáró személyt, mert ajándékozás esetén ugye ügyvéd, öröklés esetén meg közjegyző.

Nem tudom, mennyi az ügyvédi költség, úgy 8 éve volt ingatlanajándékozás a családban, azóta biztos sokat emelkedett, felesleges is volna előtúrni a papírt. De ha felhívsz egy ügyvédet, szerintem megmondja, hogy kb. mire lehet számítani.

2022. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem ha az ajándékozás mellett döntenék ,és szeretném azután eladni,kell illetéket fizetnem( ha nem veszek másik ingatlant)?---ha megmarad akkor mivel 2 lakásom lenne ,ingatlan adót kell fizetnem? köszönöm a választ
2022. máj. 31. 07:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Adózni kell (15%), de kedvezményesen. Ajándékozott ingatlan esetében az eladási ár egynegyede után kell adózni.

Az építményadó helyi adó, azt az önkormányzattól tudod megérdeklődni. De kétlem, hogy lenne rá adómentesség.

2022. jún. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!