Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vásárolok az eBay-en akkor...

Ha vásárolok az eBay-en akkor az eBay is meg a magyar állam is levonja az Áfát mert most nekem ez történt, ez így jogszerű?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem jogszerű. Ha az üzlet már levonta az áfát akkor az állam nem vonhatja le újra. Reklamálni kell.
2022. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Afat neked kell visszaigenyelned. Persze, hogy jogszeru. Egy kis burokracia es mar minden rendben is van :)
2022. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Visszaigényeltem, reklamáltam, de nem adták vissza.
2022. febr. 7. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Aruforgalmi ado mindenhol van ... de ha kiviszed az orszagbol es igazolod vampapirokkal, akkor vissza jar ... mindig is igy volt. Ez nem automatikus, ezzel neked kell foglalkoznod. Vagy visszaadjak, vagy levasarolhatod.
2022. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztál. Az eBay-tól visszaigényelheted,a magyar állam ráteszi ,mert ezzel támogatsz bennünket.

Mi a problem ?

2022. febr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sajnos itt (Magyarország) alapvető problémák vannak a vámhivatali és a postai eljárásokkal is. Én rosszabbul jártam, Angliából rendeltem eBay-en, természetesen az eBay-en ki kellett fizetnem a 27% ÁFA-t, ami kb. 6.000,- HUF volt. Beérkezett Magyarországra, a F@sta nyomkövető oldala azt írta, online fizetés elérhető, de nem kaptam semmilyen értesítést róla (SMS, e-mail). Felhívtam az ügyfélszolgálatot, megadták az online fizetéshez szükséges kódot, kifizettem online a kb. 6.000,- HUF ÁFA-t megint (azt mondták, ki kell fizetnem, ha kézhez akarom kapni a terméket, különben visszaküldik, majd utána, reklamáljam meg), plusz a 399,- HUF vámkezelési díjat. Másnap csenget a postás és mondja, hogy 6.800,- HUF lesz. Mondom már online kifizettem. Ő látja a rendszerben, de nem tudják leszedni a küldeményről a fizetési kötelezettséget, ha kézhez akarom kapni, fizessem ki harmadszor is, majd reklamáljam meg. Kifizettem, megreklamáltam nov. 17-én, természetesen éltek a 30 napos válaszadási idejükkel és dec. 16. este jött az e-mail, hogy nagy kegyesen megítélték, hogy jogos a reklamációm fele, miszerint online is, meg készpénzben is kifizettem duplán, így az online (mert ott olcsóbb a vámkezelési díj, 399,- HUF vs. 799,- HUF) visszajár. Az egy külön dolog, hogy ez is kb. 2 hetükbe telt, míg visszakaptam, nem kevés idegeskedés és telefonálgatás után. Természetesen nekik nagyobb szükségük van a tőlem jogtalanul beszedett pénzre, mint nekem, Karácsony előtt. Mindenesetre a másik felét a reklamációmnak, mely szerint az eBay-en már kifizettem az ÁFA-t, elutasították, hogy nem jogos, a csomagoláson nem volt feltüntetve az IOSS logo és szám. Nyitottam panaszt még a Royal Mail-nél is, Angliában, kivizsgálták és megállapították, hogy ők mindent jogszerűen és jól csináltak, a magyar vámhatóság rendszerében van a hiba. :-(
2022. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem az IOSS logo és szám is rajta volt a csomagon és mégis ki kellett fizetnem mégegyszer.
2022. febr. 11. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!