Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondásom utolsó napja,...

Felmondásom utolsó napja, vasárnapra esett, a munkaadóm sem hétfőn sem kedden nem adta postára a ki adandó iratokat.Ebből kifolyólag nem sikerült egy másik helyen a munkaszerződésem. Mit követelhetek a munkaadóm ellen?

Figyelt kérdés
2022. febr. 8. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A munkakezdéshez semmi sem kell az előző helyről. Az első munkahelyedre sem tudsz vinni semmit korábbról.

Valami más lehetett az oka, hogy nem tudtál kezdeni.

2022. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a tartozás igazolás nélkül nem vehetnek fel senkit a munkáltatók, ezt állítólag meg szigorították. Hát ez az egyetlen akadálya az új munkaszerződésemhez.Egyébként már elkéstem és mást vettek fel helyettem. Úgy tudom a munkáltatónak az utolsó felmondási napon ki kell adnia az iratokat, Ha ez munkaszüneti napra, vagy pihenő napra esik akkor az első munkanapot át kell adni az iratokat. Én perre viszem a dolgot a volt munkaadóm ellenében.
2022. febr. 8. 14:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2022. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkaadóknak 5 napjuk van a kilépőpapírokat kiadni.
2022. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is beléptem pár hónapja úgy, hogy még nem volt meg a kilépő papír, ez csak kifogás. Amíg nincs bérszámfejtés, érdektelen, volt-e tartozásod, ez nem kell a beléptetésedhez.
2022. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

“ Az a helyzet, hogy a tartozás igazolás nélkül nem vehetnek fel senkit a munkáltatók, ezt állítólag meg szigorították. Hát ez az egyetlen akadálya az új munkaszerződésemhez.”

Ez nem igaz, nincs ilyen jogszabályi követelmény


“Egyébként már elkéstem és mást vettek fel helyettem. “ Akkor nem akartak felvenni



“Úgy tudom a munkáltatónak az utolsó felmondási napon ki kell adnia az iratokat, Ha ez munkaszüneti napra, vagy pihenő napra esik akkor az első munkanapot át kell adni az iratokat.”

Rosszul tudod:

“ 43. Eljárás a munkaviszony megszüntetése (megszűnése) esetén

80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.

(2) * A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.”


“Én perre viszem a dolgot a volt munkaadóm ellenében”

Hát ha van egy nagy rakás felesleges pénzed, mivel ez 100% eséllyel bukod

2022. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A jogszabályokban előírt igazolások miből állnak?
2022. febr. 8. 18:31
 8/12 anonim ***** válasza:
2022. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
No csak no csak ott van a tartozásigazolás is amit az új munkáltatónál le kell adni, de azt ha az új munkaadó nem kéri be, készfizető kész kezesként felelős a le nem vont összeg erejéig! Hát ezért nem vesznek fel a munkaadók e igazolás nélkül munkaviszonyba senkit. Ennyi!
2022. febr. 8. 19:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, meg is kéne érteni, amit olvastál.

Munkaviszony létesítésének nem feltétele az előző munkahely kilépő papírjainak leadása….

2022. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!