Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért legális videofelvételt...

Miért legális videofelvételt készíteni bárkiről is, ha amúgy csak a személyes megjelenés bizonyító erejű?

Figyelt kérdés
Sokan készítenek kínai piacos bovlikkal felvételt pl az utakon. Ezzel mit akarnak elérni? Minden hivatalos ügyintézés esetén csak a személyes megjelenéssel bizonyítható, hogy valóban én vagyok az. Ez alapszabály. Ennyi erővel az ügyintézőket is Skypeon lehetne hívni.
2022. febr. 9. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Értem.


Tehát ha kirámolok egy bankot, akkor a kamera felvételei alapján nem vagyok hitelt érdemlően beazonosítható? XD


Ennek fuss neki még egyszer, de inkább ejtsd a témát.

2022. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1: csak ha bankrabló személyesen megjelenik, és elismeri, hogy ő volt, akkor lehet körözni :)
2022. febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Traffipaxnál, ha fotót készít rólad, az sem bizonyíték, mert a rendőr nem ült melletted a kocsiban, vagy mire gondolsz?
2022. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 : Minden ügyintézést csak személyesen lehet megtenni, hiába van kamerakép, hiába tudok minden adatot, nem vagyok egyértelműen beazonosítható. Akkor egy olyan felvételen, amihez nem is járultam hozzá, hogyan lehetnék beazonosítható?
2022. febr. 9. 10:18
 5/10 A kérdező kommentje:
#1 : A kamera felvétel manipulálható. Csak az számít, amit saját szemeddel látsz. Ezért is kell minden ügyintézést személyesen tenni és nem a Messengeren vagy a Skypeon. A hitelt érdemlő azonosításhoz személyes megjelenés és okmányok szükségesek.
2022. febr. 9. 10:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4: mégis a traffipax felvétel alapján büntetnek
2022. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 : Olyan gyorsan bicajoztál, hogy bemértek?
2022. febr. 9. 12:13
 8/10 kovpet ***** válasza:
100%
Már bankszámlát is lehet nyitni online.
2022. febr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 : Na de lezárni? Nyitni persze, hogy lehet, a felelősség abban van, amikor a lezáráskor el kell számolni!
2022. febr. 9. 14:49
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es miért kéne bringával gyorshajtani? Autóban is lefotóznak, küldik, hogy ki ült a volánnál.


Amúgy meg tök egyszerű: Ügyintézésnél azért kell, hogy ne csak kamera legyen, mert nem tudhatod, hogy a kamera másik oldalán nem fog-e valaki fegyvert rád.

2022. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!