Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyilvános helyen kisebb...

Nyilvános helyen kisebb "rendezvény" szervezése?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy közterületen/nyilvános helyen (folyóparton) szabad-e baráti összejövetelt tartani? Tudtommal 50 fő alatt nem kell bejelenteni se az önkörmányzatnál (kb. 10-en lennénk), illetve csendháborítás se jöhet szóba, hiszen 1km-es körzetbe nincs nagyon semmi. Továbbá megnéztem és vízvédelmi területen se vagyunk. Tippeket / tanácsokat előre is megköszönöm. :)

2022. febr. 27. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Szerintem ha ti békésen lekucorodtok 3-4 plédre és nekiálltok megenni, amit kivittetek a folyópartra (ezt az utalást kulcsszavakból szedtem), azt megnézik ugyan, és erre számítsatok is (elvégre február legvége van,hideg és ilyenkor nem szokás), ... de ebben semmi tilos nincs (szerintem).

Ha ordibáltok, vagy elkezdtek harsonázni, trombitálni, meg mondjuk verni az üstdobot, vagy üvegvágásra alkalmas hangon mikrofonba énekelni vagy orditozni, azért én már szólnék (és bizony megütnétek érte kőkeményen a bokátokat... be nem jelentett rendezvény)... főleg, hogy utóbbi garantáltan odacsődít néhány tucatnyi embert a féktelenül tomboló koronavírus 4. hullámának totális közepén...

2022. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!