Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltartási/örökösödési szerződé...

Eltartási/örökösödési szerződés felbontása?

Figyelt kérdés

Nemrég megismerkedtem egy 91 éves bácsival, akinek eltartási/örökösödési szerződése van valakivel. Az a valaki amíg a bácsi meg nem kötötte vele a szerződést tejben-vajban fürdette, majd mióta megkötötték azon túl, hogy pár naponta bevásárol neki és azokon a napokon még ott internetezik az idős úrnál, nem csinál semmi mást. Voltam fent a lakásban, nem takarít, nem mos, nem mosogat rá, semmi. Nem is beszélget vele, pedig szegény azt igényelné igazán. Másrészről pedig mindenkitől elszakítja őt, nem enged senkit a közelébe, volt már olyan, hogy aki felment hozzá azt két romával várták a társasház előtt és megfenyegették, hogy ne jöjjön többet.


Az eltartott úr kilátásba helyezte, hogy felbontja vele a szerződést, mert nem elégedett vele és velem köt. Tudom ez nagy szemétség volna az én részemről is, de hát ha az az ember tényleg nem is törődik vele, én pedig szebbé tenném az ő életének az utolsó éveit?


A kérdésem az volna, hogy vissza lehet lépni ettől az egésztől egyáltalán ha a másik fél nem tartja a szavát?


Azt nem tudom pontosan milyen szerződést kötöttek de vagy eltartásit vagy örökösödésit. És 1,5-2 éve. Sajnos a helyzetet megnehezíti, hogy az eltartó/leendő örökös fiatalember lekente az ügyvédet akinél kötötték a szerződést és már úgy írták meg a szerződést, hogy ő legyen már most a tulajdonos és a papa pedig csak holtig haszonélvező. Ezt az eltartási szerződés esetleg felbontásával lehet töröltetni?


2022. febr. 28. 02:55
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
A bácsi forduljon a jegyzőhöz.
2022. febr. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Forduljatok a Családsegítőhöz.
2022. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
A szerződést nézd át, hiába bontja fel, ha már nem tulajdonos.
2022. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3: Dehogy bontja fel hiába.


A szerződést szerződésszegésre hivatkozással fel lehel mondani.

Ekkor visszakerül a bácsi tulajdonába az ingatlan és újra rendelkezhet vele.


Persze ehhez kell jogban jártas ember, aki megírja a keresetlevelet és eljár a bácsi képviseletében.

2022. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok

És ha az időseket egy ismerősük behalozta és rá írattak mindent

A család bele tud állni perrel most vagy ha megorokli a személy a nagyszuloktol az ingatlanokat?

2022. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!