Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha most hirtelen megszüntetik...

Ha most hirtelen megszüntetik a tanárok kötelező oltásást és mindenkit visszahívnak dolgozni, ám valakinek azóta már más munkahelye van, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Fizetés nélküli szabadságra küldtek az oltás hiánya miatt januártól. Azóta találtam munkahelyet. A felmondási időmet kötelező letöltenem ebben az esetben tanárként? Hova tudok fordulni?

2022. márc. 3. 12:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Így visszanézve elképesztő amit csináltak velünk.

Szerencsére nem kellett letölteni a felmondási időmet.

Amúgy a fizetés nélküli 2022 decemberig szólt, azután megszűntetik a jogviszomyom. Ez állt a szerződésben. Amit 1.5hó alatt totálisan felülírtak.

Ha lenne pénzünk szarrá lehetne perelni az egészet. Igazán érdemes volt ezért a 2 hónapért létrehozni a törvényt. Ami eleve paradox.

Azóta sem mentem vissza. És sok kollegám sem ment vissza, kb senki, akit elküldtek. Elvesztett a rendszer még jónéhány értékes embert. Nem az oltás teszi az embert.

Fogalmam nincs hova fog még süllyedni az ország meg a forint, de gondlkozom rajta, hogy az országot is itt hagyjam, mert ha iskoláskorú gyerekem lesz, nem tudom hogy irathatnám be egy állami iskolába..olyan gonosz dolgot megtenni vele, mikor meg csak 7 éves lenne..összefacsarodik a szívem, ja belegondolok, hova kerül. Addigra az összes normális, épeszű és szakmailag kiemelkedő pedagógus mind elmegy esetleg még az országból is.

2023. febr. 11. 22:36
 12/12 anonim ***** válasza:

"Fogalmam nincs hova fog még süllyedni az ország"


El sem tudjuk képzelni, hogy még meddig tud süllyedni ez az ország. Jó mélyre, az biztos. :(

2023. febr. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!