Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhet 2 millió Forintra...

Beperelhet 2 millió Forintra akárkit is a munkáltató?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem anyámról, aki varrónő és egy varrodában is dolgozik. Tudni kell róluk hogy apámnak jó munkahelye van, így nem nélkülöznek, de azért vannak náluk gazdagabb emberek is. Anyám mostani munkahelyével már eddig is voltak gondok, a főnök többször rá akarta venni hogy felmondjon (hogy miért nem rúgta ki ha ennyire utálta, nem igazán értem, talán nyomós indoka nem lett volna rá), a fizetéseket sokszor nagyon későn utalta, volt hogy abból is visszakövetelt pénzt, vagy nem annyit fizetett, szabadságot, táppénzt szintén nem fizetett, túlórát sem. A múlt hónapban a varroda elrontott egy egész szállítmányt, majdnem 4000 darabot, amiből 3000-ret megjavítottak már, anyám sokszor éjfélkor jött haza, de most szerencsére talált egy új munkahelyet, és váltani akart, ezért felmondott, de megmondta a főnöknek, hogy ha kell ő itt marad a hónap végéig kijavítani a maradék selejtet. A főnök azzal kezdte hogy "Hál istennek" és kijelentette hogy másnap már be sem kell mennie. Igen ám, de szerintem rájött másnap hogy ott van még a rakat munka és kellene az ember, ezért most be akarja perelni 2 millióra anyámat mert hogy ő megkárosította azzal, hogy ott hagyja őket a pácban. Amúgy ezt az összeget is csak úgy "kiszámolta", anyám fizetését sem adta még oda neki. Apám azt mondta hogy ha pert akar akkor per lesz, mert ő meg be tudja perelni a munkabíróságnál az elmaradt szabadságokért, táppénzekért, fizetésekért és túlórákért. Tanúnk is lenne rá bőven, mert nem egy ember ott hagyta ezt a céget pont ezek miatt, illetve a netbankon keresztül minden dokumentálva van. Múltkor még azt is hozzá vágta anyámhoz, hogy aki külföldre jár nyaralni, annak nem kell a pénz. Lehet tévedek, de szerintem azért mondott ilyen nevetséges összeget kártérítésként, mert le akarja húzni anyámról az e havi keresetét, mert lehet abban reménykedik hogy anyámat megijeszti az a 2 milliós bírság és nem mer majd a pert indítani a munkabíróság elé. Mert a perrel csak a főnök járna rosszul szerintem. Szerintetek?

2022. márc. 8. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak fenyegetésből mondta, neki ennél több veszítenivalója is lenne, ha kiderül, hogy nem fizet rendesen a dolgazóinak és társai
2022. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog perelni, nagy volt a szaja csak. Tudja o is jol, hogy csunyan megutheti a bokajat.

Undorito egy ember, sajnalom anyukadat.

2022. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogalapja rá, mivel anyukádnak jogában áll felmondani, akkor is, ha a munkáltató nem tud a helyére felvenni mást. Csak pattog, mert még mindig nem fogta fel, hogy vele van a probléma; sajnos én is ismerek ilyet.
2022. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. márc. 9. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!