Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Annak hogyan lehet utánanézni,...

Annak hogyan lehet utánanézni, hogy valaki örökölt-e valamit évekkel ezelőtt elhunyt, Magyarországon, vagy külföldön élt rokontól?

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha örököltél volna, a közjegyző már megkeresett volna.

Vagy másvalaki örökségére vagy kíváncsi?

2022. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha örököltél volna, értesítettek volna.
2022. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
ha meg más öröksége érdekel, ahhoz konkrétan semmi közöd.
2022. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Arról értesítést kap mindenki a közjegyzőtől
2022. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Értesítést kap, de csak akkor tudja is meg az illető, ha valóban ott lakik, ahova a levél megy. Tudok olyan esetről, hogy külföldön élt az illető, magyar címe nem volt, illetve hivatalosan volt neki, de sosem járt arra, akik meg ott laktak, bsztk szólni neki, hogy levele jött.

Mondjuk nem tudom, a mai ügyfélkapus rendszerben hogy megy, lehet már oda is küldenek ilyet, nem tudom. A fenti eset már több mint tíz éve történt.

2022. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elhunyt lakcíme szerint illetékes közjegyzőnél rákérdezel (ha te vagy az érintett), hallottam én már olyan örökösödési ügyről, amely az elhunyt halála után 25 év múlva indult el.
2022. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt hallottam valaki sosem találkozott az apjával, nevelőapja nevelte. Utánanézett és örökölt egy nagyobb összeget. Akkor ő hogyan nézett utána, milyen módokon lehetséges utánanézni és miért nem kapott soha értesítést?
2022. márc. 13. 14:10
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Lásd előző válaszomat.
2022. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7, a hagyatéki leltár leadásakor azt, aki leadja, nyilatkoztatják a hozzátartozókról. Őket hívja be a közjegyző a hagyatéki tárgyalásra. Akiről te beszélsz, ott valószínűleg elsunnyogták a gyermek létezését. Ilyenkor tényleg a közjegyzőt kell megkeresni. Ha egy éven belül történt az öröklés, és ő kimaradt, úgy póthagyatékit kell kérni, ha több éve, akkor bíróságra lehet/kell menni.
2022. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Tehát kérdező, a kérdésed lényege, hogy pénzre ácsingózol, egy franc tudja milyen rokontól.
2022. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!